Jesteś tutaj: Strona główna :: Żółta kartka dla wójta Jastrzębi od redakcji Echa Dnia

Aktualności

Żółta kartka dla wójta Jastrzębi od redakcji Echa Dnia

Oświadczenia majątkowe wójtów powinny być opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej. Wójt Gminy Jastrzębia Zdzisław Karaś jako jeden z nielicznych w powiecie radomskim lekceważy ten obowiązek, za co otrzymał żółtą kartkę od redakcji Echa Dnia. Podobnie było z oświadczeniem za rok 2012, które opublikowane zostało wiele miesięcy po terminie.

O tym jak funkcjonuje strona internetowa gminy Jastrzębia i jej Biuletyn Informacji Publicznej wielokrotnie pisałem na naszej stronie. Elementarne braki i błędy zgłaszałem na wielu sesjach rady gminy, czynili to również inni radni. Efektem naszych starań jest kosmetyczny lifting gminnej strony i kilka newsów, niektóre bardzo wątpliwej aktualności, jak choćby relacja z uroczystości w Woli Goryńskiej zamieszczona po ponad miesiącu od tego wydarzenia. Wiele błędów i rażących braków nadal straszny na stronie Jastrzębi, pojawiają się też kolejne, a wszystko w poczuciu samozadowolenia i bezkarności.

23

Widząc, że nasze prośby, interwencje i publikacje nie przynoszą efektu, postanowiłem odpuścić ten temat i nie walczyć z wiatrakami. W sukurs przyszły jednak niezależne media. Dlatego z przyjemnością wracam do tematu. Ktoś bierze przecież publiczne pieniądze za prowadzenie strony internetowej gminy Jastrzębia i jej BIP-u. Niestety wszyscy jako podatnicy płacimy za to, że nie dostajemy tego do czego mamy prawo.

A wystarczyło przeczytać to o czym pisałem kilka miesięcy temu >>>, trochę popracować i nie narażać się na drwiny. Niestety wiele rzeczy wciąż jest aktualnych.

A dalej jest między innymi tak:

  1. Mimo, że w menu po PRAWEJ stronie są „przyciski” nie ma żadnego tekstu:

 a)      posterunek policji

b)      jednostki OSP

c)       Inwestycje

d)      Stowarzyszenie kobiet aktywnych „Inspiracja” w Jastrzębi

e)      Stowarzyszenie na rzecz rozwoju i promocji wsi Bartodzieje

(uprzejmie proszę o usunięcie tego „przycisku” ze strony gminy bo w ten sposób bierzemy udział w tej kompromitacji)

 a w menu po lewej:

 a)      tylko 10 sołectw ma „historię”, reszta na to chyba nie zasłużyła.

b)      w „turystyce” w opisie „obiektów zabytkowych” historia o dworu w Bartodziejach kończy się w 1830 roku na rzekomym ostatnim właścicielu. A było ich później jeszcze bardzo wielu, jak choćby Deskurowie, Gordonowie, Maleszewscy czy Janowscy. Jak można pisać podobne bzdury?

c)       Do uzupełnienia informacji w tym dziale ponownie polecam skorzystanie z broszurki o miejscach pamięci narodowej na terenie gminy Jastrzębia , którą nasze stowarzyszenie wydało dzięki dotacji z budżetu gminy >>>

d)      Sport to ponowna kompromitacja. Jest mowa o klubie „Jedenastka” (sic!), a mało tego po kliknięciu na link w tekście o sporcie www.akcja-jastrzebia.pl. otwiera się jakaś komercyjna strona.

e)      A teraz o konsultacjach społecznych, do których zaprasza p. wójt, tyle tylko, że to konsultacje zakończone dawno temu (zakładka „konsultacje społeczne”)

f)       Szczególnie ciekawe są informacje w dziale plany i strategie.

– Plan Rozwoju Lokalnego – NIEAKTUALNY (nowego nie ma)

– Gminna Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych – NIEAKTUALNA (a tak się składa, że nowy dokument został niedawno opracowany na kolejne lata i wystarczy go podpiąć)

– Program Opieki nad Zabytkami – NIEAKTUALNY (nowego nie ma)

 „Nowy” BIP też ma swoje rodzynki. Poza brakiem oświadczeń majątkowych, zupełnie bez sensu nie zostały opublikowane wyniki naboru na kierownika projektu internetowego, jest też wciąż radny Józef Tomalski jako członek jednej z komisji.

 Więcej pokazywać nie będę. A ten bezpłatny audyt wykonałem w czynie społecznym. W trosce o dobro publiczne i dobre imię naszej gminy.

Wojciech Ćwierz

majatek.wladzy