Jesteś tutaj: Strona główna :: Z prac samorządu – komisje rady

Aktualności

Z prac samorządu – komisje rady

W dniu 16 kwietnia odbyły się posiedzenia komisji oświaty i komisji finansów rady gminy Jastrzębia. W obradach komisji oświaty wzięły udział przedstawicielki stowarzyszenia „Owadów wieś z przyszłością”, a głównym tematem spotkania była dyskusja na temat dotacji udzielanych przez gminę dla niepublicznych podmiotów prowadzących działalność oświatową. Komisja finansów poświęcona była głównie dyskusji o planowanych na bieżący rok inwestycjach.
.
Wojciech Ćwierz

Komisja oświaty zapoznała się z sytuacją finansową szkoły w Owadowie i dokonała analizy wydatków ponoszonych przez gminę na finasowanie niepublicznych punktów przedszkolnych oraz oddziałów przedszkolnych, prowadzonych przez stowarzyszenia. Ostatecznie członkowie komisji przegłosowali projekt uchwały dotyczący dotacji „przedszkolnych” w wersji zaproponowanej przez panią wójt, a więc zwiększający kwotę dotacji z czterdziestu do pięćdziesięciu procent wydatków ponoszonych na ucznia w publicznym przedszkolu prowadzonym przez gminę.

Podczas spotkania komisji finansów radni dyskutowali na temat inwestycji planowanych na rok 2015, m.in. dróg gminnych, których budowa została ujęta w tegorocznym budżecie. Jak poinformowała pani wójt już za kilka dni ogłoszony zostanie pierwszy przetarg.  Kolejnym tematem posiedzenia było omówienie przygotowań do wyborów do izb rolniczych, które odbędą się w niedzielę 31 maja. Podczas posiedzenia komisji rezygnację z funkcji przewodniczącej złożyła pani Marzena Gruszczyńska.