Jesteś tutaj: Strona główna :: Wspólne Świętowanie Dnia Seniora

Aktualności

Wspólne Świętowanie Dnia Seniora

W dniu 14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Seniora. Stało się już tradycją, że seniorzy z Bartodziej i kilku zaprzyjaźnionych gmin spotykają się z tej okazji na dorocznym balu organizowanym przez Klub Seniora z Kowali. Tym razem wspólnie świętowali seniorzy z gminy Kowala, Jastrzębia, Wolanów i Skaryszew.

Do udziału w świętowaniu Klub Seniora z Kowali zaprosił zaprzyjaźnionych seniorów z okolicznych gmin. Swoją obecnością zaszczyciło Koło Gospodyń Wiejskich „Bieniędzice” z gminy Wolanów, Zespół Ludowy „Bartodziejaki” z gminy Jastrzębia, Zespół „Chomentowianki” z gminy Skaryszew, Zespół „Niezapominajki” z Maliszowa, Zespół „Pomorzanki” z gminy Wierzbica. Oczywiście nie mogło zabraknąć z seniorami osób, które przyczyniają się do tego, że działania Klubu gminie realizowane są na tak dużą skalę. Obecny był Wójt gminy Kowala – Sławomir Stanik z małżonką, Przewodniczący Wiesław Pachniewski z małżonką i Kierownik GOPS w Kowali – Marzena Zawadzka Hernik. Uroczystość rozpoczęła koordynatorka Klubu Seniora Janina Łapczyńska, życzenia złożył Wójt Gminy. Gorąco powitano wszystkich gości, a szczególnie Klub Seniora z Kowali. Doceniono liczne sukcesy i inicjatywy Klubu, a także zauważono tych wszystkich, którzy wspierają działania seniorów.

Życzenia skierowane do zebranych seniorów

Wszystkim Seniorom życzymy wiele, wiele zdrowia, tyleż miłości, ciepła, zrozumienia i szacunku wśród najbliższych, bowiem człowiek urodził się po to, aby się radować, pomimo, że chwila radości trwa niezmiernie krótko, a później znika, ale zawsze zostawia za sobą trwałą nadzieję i jeszcze trwalsze wspomnienia.

Niezwykle zaskoczona została koordynatorka Klubu, o której pamiętali seniorzy i złożyli podziękowanie za obecność, trud w przygotowaniu uroczystości i wsparcie w organizowaniu wszelkich działań klubowych. Następnie uczennice Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy pod opieką Pani Agnieszki Ankurowskiej przedstawiły okolicznościowy występ, który doceniono gromkimi oklaskami i podziękowaniami w postaci drobnych upominków. Wszyscy zebrani byli pod wrażeniem kunsztu aktorskiego grupy. Po części oficjalnej zgromadzeni zjedli pyszny obiad i ruszyli do tańca. O oprawę muzyczną i wspaniałą atmosferę zadbał Zespół Muzyczny Five z Radomia, który szczególnie uprzyjemniał ten wieczór. Goście na pamiątkę pozostawili w Kronice Klubu Seniora piękne, pełne życzliwości wpisy, aby ten wieczór na długo pozostał w naszej pamięci.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia wspólnej zabawy i stworzyli niezapomniany wieczór. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pana Sobuty, który na ten wieczór specjalnie udostępnił nam sale w Złotym Dworku oraz przygotował wspaniałe potrawy i przystawki.

Tekst: www.kowala.pl