Jesteś tutaj: Strona główna :: Wigilia u bartodziejskich strażaków

Aktualności

Wigilia u bartodziejskich strażaków

Już za kilka dni w gronie najbliższych osób podzielimy się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Wigilijną tradycję od wielu lat pielęgnują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartodziejach. W tym roku opłatkowe spotkanie odbyło się w sobotę 19 grudnia, a wspólnie z druhami opłatkiem połamali się zaproszeni goście, pani sołtys Bożena Kalbarczyk i pan Marian Kuliński reprezentujący Klub Seniora.

W spotkaniu uczestniczyli: Zbigniew Marciniak – prezes OSP w Bartodziejach i gminny OSP w Jastrzębi, Waldemar Wójtowicz, Zygmunt Wójtowicz, Antoni Migdał, Grzegorz Markowski, Krzysztof Kozłowski, Andrzej Żołądkiewicz, Marcin Dróżdż i Mariusz Bulkowski. Władze gminne OSP w Jastrzębi reprezentował również Jan Baran.

Jako pierwszy głos zabrał naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartodziejach Zygmunt Wójtowicz, który składając świąteczne życzenia, podziękował wszystkim druhom za całoroczny trud, życząc bezpiecznych wyjazdów do akcji oraz bezpiecznych powrotów.

Bartodziejska jednostka OSP ma prawie stuletnią tradycję. Ochotnicza straż to wyjątkowa, społeczna organizacja, w której wychowało się wiele pokoleń naszych przodków. Strażacy zawsze byli i są ludźmi niosącymi bezinteresowną pomoc, broniąc przed niszczycielskimi żywiołami. Można także na nich liczyć przy organizacji różnych działań i akcji społecznych, a nie mniej ważną rolą druhów jest dbałość o zachowanie naszej tradycji i tożsamości narodowej.

Wojciech Ćwierz

DSCF7331

DSCF7337

DSCF7339