Jesteś tutaj: Strona główna :: Wieczór autorski Włodzimierza J. Wolskiego

Aktualności

Wieczór autorski Włodzimierza J. Wolskiego

W sobotnie popołudnie 5 maja w świetlicy wiejskiej w Bartodziejach odbył się wieczór autorski Włodzimierza Wolskiego. Grupa przyjaciół, znajomych i najbliższa rodzina bartodziejskiego barda świętowała wydanie drugiego tomiku jego wierszy zatytułowanego „Pogoń za cieniem”. 
.

Włodzimierz Wolski jest emerytowanym nauczycielem, przez lata pracował jako pedagog w radomskich szkołach. Dziś swoje życiowe pasje realizuje współpracując z bartodziejskim stowarzyszeniem. Bartodzieje stały się dla niego miejscem, w którym stworzył swój wymarzony dom i jak sam podkreśla atmosfera jaka tutaj panuje wywarła ogromny wpływ na jego pisarstwo. W Bartodziejach Włodzimierz Wolski zrealizował swoje młodzieńcze marzenia, założył grupę artystyczną, która od 2011 roku funkcjonuje jako kabaret „Wesoły Dziadek”. Przez kilka lat był filarem zespołu „Bartodziejaki”, zarówno jako tancerz, jak również służąc fachowym wsparciem naszym artystkom, rozpoczynającym przygodę ze śpiewem ludowym.

Wśród gości zaproszonych na sobotni wieczór poetycki był Marian Popis, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Miłośników Poezji Jana Kochanowskiego „Renesans”. Jego wystąpienie było bardzo wnikliwą, a zarazem pełną serdeczności laudacją drugiego tomiku wierszy wydanego przez Włodzimierza Wolskiego. Zgromadzona publiczność miała również przyjemność wysłuchania kilku utworów w wykonaniu samego autora, który tak mówi o swojej twórczości:

„Moje strofy są barwy najczystszej wody,

są dla mnie cenniejsze niż złoto, szafiry.

Piszę, co czuję, kpię z form, z kanonów mody,

dla moich przyjaciół są to souveniry!”

Gratulacje i życzenia dalszej aktywności społecznej i artystycznej Włodzimierzowi Wolskiemu złożyli członkowie zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje, klubu seniora i zespołu „Bartodziejaki” oraz koledzy z Kabaretu „Wesoły Dziadek”. Była moc uścisków i miłych słów od najbliższej rodziny, znajomych i kolegów, którzy licznie przybyli na spotkanie z poetą z Bartodziej.

Imprezę uświetnił występ wokalnego zespołu „Bartodziejaki”. Wśród kilku pieśni znalazły się utwory autorstwa Włodzimierza Wolskiego, wśród nich „Bartodziejski Polonez”.

Wojciech Ćwierz