Jesteś tutaj: Strona główna :: „W mikołajkowy czas Julian Tuwim żegna nas”

Aktualności

„W mikołajkowy czas Julian Tuwim żegna nas”

W dniu 6 grudnia w szkole w Bartodziejach odbyło się nietypowe, ale pełne różnego rodzaju wrażeń przedsięwzięcie, którego pomysłodawczyniami i organizatorkami były panie: Grażyna Frączek i Sylwia Szambor. Spotkanie dotyczyło przede wszystkim podsumowania działań związanych z kończącym się rokiem poety Juliana Tuwima, przy okazji ten dzień kojarzony jest przez dzieci ze Świętym Mikołajem.

Uroczystość miała charakter poetycko-mikołajkowy. Przygotowane propozycje muzyczne wprowadzały w zimowy, świąteczny klimat. Przedsięwzięcie zgromadziło wiele osób. Uświetnili je swoją obecnością zaproszeni goście: Sekretarz Gminy Jastrzębia – Renata Leśniewska, Dyrektor Gminnej Publicznej Biblioteki w Jastrzębi – p. Krystyna Sygocka, pracownik punktu bibliotecznego w Bartodziejach – p. Elżbieta Krawczyk, Dyrektor Szkoły – p. Dorota August, Rada Rodziców, grono pedagogiczne, pozostali rodzice i opiekunowie. Nie można pominąć samych uczniów, bo to przecież oni byli bohaterami spotkania. Zaprezentowali bowiem swoje oryginalne pomysły na interpretację wartościowej twórczości Tuwima. Wzięli udział w wielu ciekawych konkursach, których celem było m. in. umożliwienie dzieciom zabawy tekstem i wykazania się kreatywnością, działanie w duchu zdrowej rywalizacji, motywowanie do aktywnego udziału w poszczególnych zadaniach i świadomego odbioru sensu uroczystości czy wreszcie spędzenie mikołajkowego przedpołudnia w miłej, swobodnej atmosferze. Goście, którzy przybyli zasilili skład komisji konkursowej. Oto wyniki poszczególnych rozgrywek nazwiska laureatów:

Konkurs recytatorski dla dzieci z klas 0 – III

I miejsce z oddz. przed. – Krystian Bulkowski,

I miejsce z kl. I – Krystian Wieczorek,

I miejsce z kl. II – Przemysław Sułkowski,

I miejsce z kl. III – Michał Sadowski.

Konkurs muzyczny pod hasłem „Można i tak! Rapujemy utwory Tuwima” dla uczniów z klas IV – VI

I miejsce – Julita Sapińska z kl. IV

II miejsce – Sylwia Maciejczyk z kl. IV

III miejsce – Dorota Sułek z kl. IV

Konkurs plastyczny w kategorii dzieci młodszych i starszych (ilustrowanie wierszy różnymi technikami i wykonanie kukiełki przypominającej wybranego bohatera)

I miejsce – Jakub Cibor z kl. III

II miejsce – Michał Sadowski z kl. III

III miejsce – Bartosz Zegarek z oddz. przedszkolnego.

 

I miejsce – Jakub Walos z kl. VI

II miejsce – Klaudia Kot z kl. VI

III miejsce – Norbert Bartkiewicz z kl. VI

Prezentacja multimedialna

I miejsce – Michał Zegarek z kl. V

 

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, które były ufundowane przez Urząd Gminy w Jastrzębi, panie organizatorki przedsięwzięcia: G. Frączek i S. Szambor, p. Dyrektor Szkoły, rodziców uczniów PSP w Bartodziejach, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje. Dodatkowo wszystkie dzieci dostały słodkie upominki. Finałem spotkania była wspólna recytacja i inscenizacja wiersza „Rzepka”, co wprawiło uczestników w doskonały nastrój.

„Mikołajki z Tuwimem” sprawiły, że 6 grudnia pozostanie w naszej pamięci na długo. Pożegnanie z barwną i lubianą twórczością poety, czyli sens przedsięwzięcia został zrealizowany w fantastyczny sposób, m. in. dzięki aktywnemu zaangażowaniu uczniów.

Tekst i foto: PSP Bartodzieje