Jesteś tutaj: Strona główna :: Taneczne spotkanie w Bartodziejach

Aktualności

Taneczne spotkanie w Bartodziejach

Zespół ludowy Bartodziejaki podsumował tegoroczny sezon występów plenerowych potańcówką z kapelą Zdzisława Kwapińskiego. Na sobotni wieczór do bartodziejskiej świetlicy zaproszony został klub seniora z Jastrzębi. Spotkanie było doskonałą okazją do integracji i podziękowań dla członków zespołu, który działa już od ponad pięciu lat. Wśród naszych gości byli również samorządowcy z Jastrzębi, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionego stowarzyszenia „Gościniec” z Wólki Lesiowskiej.

Kolejny już sezon plenerowych występów Bartodziejaki mają za sobą. Tradycyjnie zespół, którym kieruje pan Marian Kuliński wystąpił na imprezach organizowanych przez gminę Jastrzębia i Muzeum Wsi Radomskiej, prezentował się przed własną publicznością na sierpniowym festynie rodzinnym i wziął udział w jesiennym pikniku w Owadowie oraz jubileuszu szkoły w Kozłowie. Po raz pierwszy nasi artyści wystąpili na przeglądzie folklorystycznym w Mirowie oraz uczestniczyli w pierwszym festynie parafialnym w Lisowie. Członkowie zespołu stale podnoszą swoje umiejętności wokalne, uczestnicząc w zajęciach z panią Krystyną Nowicką, w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju i Promocji wsi Bartodzieje finansowanego z budżetu gminy Jastrzębia.

Spotkanie w świetlicy zaszczycili obecnością: pani sołtys wsi Bartodzieje Bożena Kalbarczyk, radni z Jastrzębi, pani Teodozja Borowska i pan Jan Machnio, którzy przybyli z grupą jastrzębskich seniorów pod przewodnictwem pani Ewy Borowskiej. Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Jastrzębia „Gościniec” reprezentowała pani prezes Marzena Zawadzka Hernik i pani sekretarz Leokadia Hernik.

W trakcie imprezy nie mogło zabraknąć wokalnej prezentacji naszych artystek, które po występie otrzymały dyplomy od zarządu stowarzyszenia za dotychczasowe zaangażowanie w działalność zespołu i współpracę w organizacji wielu naszych przedsięwzięć. Wyrazy wdzięczności skierowaliśmy również do panów, którzy wspierają działalność zespołu i stowarzyszenia. Specjalnie podziękowania otrzymali członkowie kapeli,  Zdzisław Kwapiński, Krzysztof Deja i Adam Skowroński.

Pamiątkowe dyplomy otrzymały panie: Ewa Sąpór, Elżbieta Świniarska, Elżbieta Berny, Henryka Świdzikowska, Marianna Szczygieł, Anna Kulińska, Henryka Zakrzewska, Janina Sawicka, Danuta Rychel, Krystyna Pawlikowska, Krystyna Życka, Janina Bobruk, Zofia Maj i Krystyna Nowicka. Wśród uhonorowanych panów byli: Włodzimierz Wolski, Jan Świniarski, Józef Świdzikowski i Zbigniew Rychel.

Wojciech Ćwierz