Jesteś tutaj: Strona główna :: Szkoła :: szkoła 2008 :: Jasełka 19/12/2008

szkoła 2008

Jasełka 19/12/2008

Jasełka w PSP w Bartodziejach

19 grudnia 2008 r. zgodnie z tradycją w szkole w Bartodziejach odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczestniczyli w nim starsi i samotni mieszkańcy wsi, uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz przedstawiciele władz gminy. Zebrani obejrzeli jasełka pod tytułem: „Cicha noc, święta noc” w wykonaniu uczniów.

W spektaklu brali udział wszyscy uczniowie z klasy II i III oraz jeden uczeń z klasy I. Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Nauczycielkami odpowiedzialnymi za przygotowanie spektaklu były: pani Grażyna Frączek i pani Joanna Gąciarek. Reżyserki spektaklu zadbały nie tylko o stroje małych aktorów, ale również o podkład muzyczny i dekoracje, które odzwierciedlały realia ówczesnej rzeczywistości.

Przedstawienie bardzo podobało się zgromadzonym widzom i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Po występie głos zabrała pani dyrektor i złożyła wszystkim bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Następnie głos zabrał pan Wincenty Lipka zastępca wójta gminy Jastrzębia, który również podzielił się refleksjami na temat świąt i złożył wszystkim życzenia. Później wszyscy zgodnie z polską tradycją podzieli się opłatkiem.a

Kolejnym punktem spotkania był występ muzyka z filharmonii, który swój program artystyczny przygotował w oparciu o znane i mniej popularne polskie kolędy. W trakcie programu uczniowie mogli uczestniczyć w zabawach i zgadywankach, dotyczących znajomości kolęd. Następnie zaproszeni goście, rodzice i nauczyciele zasiedli do wigilijnego stołu, by spożyć potrawy przygotowane przez rodziców i nauczycieli oraz wspólnie śpiewać kolędy. W tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.