Jesteś tutaj: Strona główna :: Szansa na duże inwestycje drogowe

Aktualności

Szansa na duże inwestycje drogowe

Podjęcie współpracy z powiatem radomskim w celu pozyskania środków na budowę dróg na terenie gminy Jastrzębia to główny punkt sesji rady gminy, która odbyła się w dniu 30 sierpnia. W sesji uczestniczył starosta radomski Mirosław Ślifirczyk, przewodnicząca powiatu radomskiego Teresa Bartosiewicz oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Radomiu Joanna Chojnacka.

Współpraca powiatu radomskiego i gminy Jastrzębią będzie mieć bardzo konkretny wymiar. Obydwa samorządy będą partnerami w realizacji inwestycji drogowych, w celu pozyskania środków w ramach rządowego „Programu Przebudowy Dróg Lokalnych”, czyli tzw. schetynówek, z których z powodzeniem korzystała nasza gmina w poprzedniej kadencji władz samorządowych.

Radni Gminy Jastrzębia zaakceptowali propozycję starosty i wyrazili zgodę na wsparcie powiatu radomskiego w zakresie dofinansowania modernizacji drogi powiatowej Radom – Brzóza. W przypadku pozyskania dotacji w przyszłym roku możliwe będzie przebudowanie dwóch odcinków, które wymagają remontu, tj. odcinka w okolicach Lesiowa do granicy z Radomiem (900 metrów) oraz odcinka Mąkosy Nowe – Lewaszówka (4160 metrów).

Jednocześnie powiat radomski będzie partnerem gminy Jastrzębia w realizacji zadania polegającego na kontynuacji budowy inwestycji pod nazwą: „Przebudowa drogi gminnej relacji: Bartodzieje – Olszowa – Wola Goryńska od skrzyżowania z DP 3516W do skrzyżowania z DP 3518W, wraz z obsługą terenów przyległych”. W przypadku pozyskania dotacji z budżetu wojewody, w przyszłym roku powstanie odcinek łączący Olszowę (Osowie) z drogą powiatową w Woli Goryńskiej.

Oprócz planów współpracy powiatu i gminy na rok 2017, których realizacja jest uzależniona od pozyskania dotacji, starosta Mirosław Ślifirczyk poinformował o tegorocznych planach remontowych. Bardzo dobra informacja to zapowiedź remontu bardzo zniszczonej drogi powiatowej przebiegającej przez teren Puszczy Kozienickiej na odcinku od Wojciechowa do Kozłowa. Prowadzone są również prace projektowe dotyczące przebudowy drogi powiatowej w Owadowie.
.
Wojciech Ćwierz