Jesteś tutaj: Strona główna :: Słonecznie i rodzinnie na parafialnym festynie w Goryniu

Aktualności

Słonecznie i rodzinnie na parafialnym festynie w Goryniu

Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji dla wszystkich pokoleń. Tak było w niedzielę na parafialnym festynie w Goryniu, zorganizowanym przez miejscową parafię i stowarzyszenie „Zacisze Goryń”. Do udziału w imprezie zaproszeni zostali artyści z naszego zespołu „Bartodziejaki”, którzy tym razem wystąpili pod kierunkiem Włodzimierza Wolskiego.

Festyn otworzył ks. Grzegorz Murawski, proboszcz parafii w Goryniu, zapowiadając kolejne punkty programu, a po chwili w nastrój dobrej zabawy zgromadzonych na przykościelnym placu wprowadziła kapela „Radomskie Muzykanty”. Na dzieci, młodzież i rodziców czekało wiele konkursów sportowych i rekreacyjnych, rozegrano m.in. finał turnieju tenisa stołowego, biegi w workach i cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs przeciągania liny.

Zespół „Bartodziejaki” goszcząc na festynowej scenie, zaśpiewał kilka ludowych piosenek i polską wersję utworu „Hallelujah” Leonarda Cohena. Nasi artyści wystąpili w składzie: Ewa Sąpór, Danuta Rychel, Elżbieta Świniarska, Anna Kulińska, Marianna Szczygieł, Krystyna Życka, Lucyna Sąpór, Marian Kuliński i Marek Janiec.

Zabawy, konkursy i inne atrakcje przygotowane przez organizatorów były strzałem w dziesiątkę. Dzieci oblegały dmuchany zamek. Kolejka chętnych do zakupu losów w loterii fantowej przez kilka godzin nie malała, na brak zainteresowania pysznym ciastem i napojami nie mogły narzekać panie z cukierenki, spory ruch był też w grillowym zakątku.

W dalszej części festynu na scenie pojawiła się Karolina Sot-Sosnowska, wokalistka występująca niegdyś w radomskim zespole Bra-De-Li.

Ostatnim punktem festynu była zabawa taneczna z „Radomskimi Muzykantami”, poprzedziło ją losowanie głównych nagród: kolacji w Restauracji „Parkowa” i zestawu wędkarskiego.

Wojciech Ćwierz