Jesteś tutaj: Strona główna :: Gminne konkursy z udziałem uczniów z PSP w Bartodziejach

Aktualności

Gminne konkursy z udziałem uczniów z PSP w Bartodziejach

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bartodziejach uczestniczyli w dwóch gminnych konkursach zorganizowanych w Publicznej Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Kozłowie. W dniu 9 czerwca odbył się XV Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, a kilka dni wcześniej XV Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny.

XV Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny pod hasłem „Poznajmy Mazowieckie Parki Krajobrazowe” zorganizowany został we współpracy z Kozienickim Parkiem Krajobrazowym, Nadleśnictwem Radom i Centrum Edukacji Ekologicznej w Radomiu. Uczniowie z sześciu szkół z terenu Gminy Jastrzębia rywalizowali ze sobą w kategorii zespołowej i indywidualnej. I miejsce indywidualnie zajęła Katarzyna Kalbarczyk z PSP w Kozłowie. Wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie, dzięki hojności sponsorów otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

XV Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym  zorganizowano przy wsparciu i pomocy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Komendy Miejskiej Policji. W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół w Bartodziejach, Kozłowa, Mąkos Starych, Woli Goryńskiej i Owadowa. Ocenie podlegała jazda po rowerowym torze przeszkód i test sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego. Młodsi użytkownicy dróg uczestniczyli w turnieju poprzez kolorowanie historyjek obrazkowych o tematyce BRD, znaków drogowych i rozwiązywanie krzyżówek.

20150609_102538

Wyniki turnieju:

I miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Owadowie i Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Kozłowie

II miejsce: PSP w Publiczna Szkoła Podstawowa w Bartodziejach

III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Woli Goryńskiej

IV miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Mąkosach Starych