Jesteś tutaj: Strona główna :: Gminne dotacje rozdzielone

Aktualności

Gminne dotacje rozdzielone

Pięć stowarzyszeń otrzyma w tym roku finansowe wsparcie z budżetu gminy Jastrzębia na realizację zadań publicznych. Dotacje w kwocie od 1 500 do 2 500 zł przeznaczone będą głównie na działania kulturalne i rekreacyjne. Większość z zaplanowanych przedsięwzięć to cieszące się dużą popularnością festyny, pikniki, rajdy rowerowe i spływy kajakowe.

Wyniki otwartego konkursu ofert – 2014 >>>

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje uzyska środki na organizację trzech zadań.

1. Festyn Sobótkowy

Impreza plenerowa pn. „Festyn Sobótkowy w Bartodziejach” odbędzie się w czerwcu na boisku przy szkole w Bartodziejach. W trakcie imprezy przewidziane są występy artystyczne, których motywem przewodnim będą obrzędy nocy świętojańskiej, a więc tańce i wróżby. Podczas festynu odbędą się konkursy, m.in. na najpiękniejszy wianek i konkursy wiedzy o historii, tradycji oraz obrzędach naszego regionu, a na zakończenie imprezy zaplanowana jest zabawa taneczna przy muzyce kapeli ludowej.

SAM_1222

Festyn Sobótkowy w Bartodziejach w 2013 r. – występ grupy rekonstrukcji historycznej

2. Rajd Rowerowy

Rajd zaplanowano na wrzesień. Na jego trasie znajdzie się zabytkowy kościół i cmentarz w Goryniu oraz pozostałości niemieckiego poligonu z okresu II wojny światowej z bunkrami w lesie zwanym „Sowie Góry”. W rajdzie wezmą udział uczniowie szkoły w Bartodziejach wraz opiekunami, seniorzy oraz wszyscy zainteresowani mieszkańcy gminy Jastrzębia, ponieważ przedsięwzięcie ma charakter otwarty. Po zakończeniu rajdu na boisku przy PSP w Bartodziejach zorganizowany zostanie poczęstunek dla uczestników rajdu oraz konkurs wiedzy o walorach krajobrazowych gminy Jastrzębia. Dla uczestników konkursu przewidziane są nagrody rzeczowe.

100_1614

Ubiegłoroczny rajd rowerowy zorganizowany przez stowarzyszenie „Owadów Wieś z Przyszłością”

3. Spotkanie z nauką i poezją

Na początku grudnia w Bartodziejach odbędzie się przedsięwzięcie o charakterze naukowym i kulturalnym pod nazwą „Z chrześcijańską tradycją przez wieki” – spotkanie z nauką i poezją. Podczas spotkania odbędzie się wykład historyczny na temat dziedzictwa historycznego gminy Jastrzębia, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju chrześcijaństwa, m.in. historii powstawania kolejnych parafii oraz przynależności parafialnej poszczególnych miejscowości. Drugim elementem spotkania będzie wieczór poezji w wykonaniu radomskiej poetki, która zaprezentuje nastrojowe wiersze. Dla uczestników spotkania przewidziany jest poczęstunek.

67

Spotkanie z poetką Walentyną Pawelec (2011 r.)

Wojciech Ćwierz