Jesteś tutaj: Strona główna :: Zgłoszenia kandydatów na radnych do 7 października.

Aktualności

Zgłoszenia kandydatów na radnych do 7 października.

Listy kandydatów na radnych można zgłaszać do 7 października. Kampania nabiera tempa i jak zwykle przed wyborami ożywiają się działacze PSL i PIS. Nowością tegorocznych wyborów jest wyjątkowa aktywność mieszkańców gminy znużonych działalnością partii politycznych. Powstało kilka społecznych komitetów wyborczych, które wystawią mocnych kandydatów do rady gminy. Podobnie wygląda sytuacja z wyborami do rady powiatu.

Składy gminnych komisji wyborczych >>>

Pełną informację o tym jacy kandydaci ubiegają się o mandaty radnych naszej gminy, poznamy gdy listy zostaną zgłoszone do gminnej komisji wyborczej. Wiadomo, że we wszystkich okręgach wystartują reprezentanci partii politycznych, a więc PSL i prawdopodobnie PIS. Do startu w wyborach przygotowują się dwa silne komitety społeczne. W większości okręgów kandydatów do rady gminy zgłoszą forum samorządowe i wspólnota samorządowa. Będzie też kilku kandydatów do rady gminy, którzy założyli własne komitety wyborcze, m.in. Danuta Boniecka z Wojciechowa i Daniela Wągrodzka z Wojciechowa. Szczególnie interesująco zapowiada się walka w Jastrzębi, która od tego roku jest podzielona na dwa oddzielne okręgi. Na odcinku od krzyżówek w stronę Bartodziej jest w tej chwili dwóch radnych reprezentujących PSL, w listopadowych wyborach w tej części Jastrzębi ponownie wystartuje jeden z nich, który zmierzy się z obecną sołtys – Teodozją Borowską i byłym przewodniczącym rady Krzysztofem Kwiatkowskim. Ciekawie zapowiada się też pojedynek w Kolonii Lesiów. Obecny przewodniczący rady Roman Wileński (PSL) będzie powtórnie konkurować z Feliksem Warchołem, z którym 4 lata temu wygrał zaledwie jednym głosem. W Mąkosach Starych radny z PSL Stanisław Kapusta, który w poprzednich wyborach zdobył 121 głosów, ponownie spotka się z Marcinem Mąkosą, którego poparło 120 osób. Podobnie jest w Lesiowie, tam kandydat PSL Tadeusz Kuśmierski został radnym, pokonując jednym głosem Elżbietę Czyżewską.

Przed czterema laty o stanowisko wójta gminy Jastrzębia ubiegało się 4 kandydatów. Wygrał w pierwszej turze urzędujący wójt Zdzisław Karaś, zdobywając 56,7% głosów. Wszystko wskazuje, że w tegorocznych wyborach kandydatów będzie mniej. Z obecnym wójtem powalczy kandydatka PIS Elżbieta Zasada. Być może pojawią się jeszcze inne kandydatury, czas zgłaszania chętnych na to stanowisko mija 17 października.