Jesteś tutaj: Strona główna :: Gmina Gózd gościła śpiewających seniorów

Aktualności

Gmina Gózd gościła śpiewających seniorów

W sobotę, 10 maja w remizie OSP w Goździe spotkali się śpiewający seniorzy z regionu radomskiego. Swoje wokalne umiejętności zaprezentowały zespoły: „Sobótka” z Policznej, „Barwy Życia” z Pionek, „Złota Jesień” z Kozienic, „Promyk Nadziei” z Tadeuszowa, „Bartodziejaki” z gminy Jastrzębia, kluby seniora ze Zwolenia i Sycyny oraz gospodarze z Gozdu.

Gości powitała pani Janina Bekier, przewodnicząca miejscowego klubu seniora i wójt gminy Gózd Adam Jabłoński, który podkreślił integracyjny wymiar spotkania i wręczył przedstawicielom wszystkich zespołów okolicznościowe dyplomy i upominki. Słowa podziękowania skierował do seniorów również proboszcz parafii w Goździe, ks. Kan. Zbigniew Skorża. W imprezie uczestniczył działacz samorządowy Bogumił Ferensztajn oraz sekretarz gminy Gózd Joanna Tkaczyk.

Ludowi artyści zaprezentowali różnorodny repertuar, były tradycyjne, regionalne pieśni i przyśpiewki, a także współczesne utwory, pisane przez samych seniorów. Piosenki o miłości i przyjaźni, o upływającym czasie i radości z życia wprowadziły zabranych w nastrój dobrej zabawy, która trwała do godzin wieczornych.

Nasze wokalistki wystąpiły w składzie: Alicja Siara, Jadwiga Janiszewska, Anna Kulińska, Danuta Rychel i Henryka Świdzikowska.

Wojciech Ćwierz