Jesteś tutaj: Strona główna :: Droga w Jastrzębi oddana do użytku

Aktualności

Droga w Jastrzębi oddana do użytku

Droga gminna w Jastrzębi od krzyżówek w kierunku lasu została oficjalnie oddana do użytku. Modernizacja ponad dwóch kilometrów nawierzchni wraz z odwodnieniem kosztowała 1 100 tys. złotych. Zadanie zostało dofinansowane kwotą kilkudziesięciu tysięcy złotych z budżetu Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Modernizacja drogi „do lasu” to jedna z kilku inwestycji gminy Jastrzębia, która miała zostać wykonana w roku ubiegłym, ale jej realizacja z różnych powodów znalazła swój szczęśliwy finał dopiero miesiąc przed wyborami. O problemach z jej powstaniem wielokrotnie pisałem na naszym portalu. Kontrowersje budził miedzy innymi sposób przygotowania dokumentacji, tryb wprowadzenia tej inwestycji do budżetu i brak finansowego udziału mieszkańców w przygotowaniu projektu. Gdy te sprawy zostały wyjaśnione i w lecie tego roku rozpoczęły się prace budowlane okazało się, że są bardzo poważne trudności z właściwym odwodnieniem drogi i na tym tle doszło do wielu sporów pomiędzy mieszkańcami i władzami gminy. Dzięki zmianom w projekcie i poprawie warunków atmosferycznych udało się sfinalizować przebudowę drogi, na którą mieszkańcy Jastrzębi czekali od bardzo dawna.

W uroczystościach otwarcia drogi oraz placu przy kościele parafialnym w Jastrzębi na zaproszenie wójta gminy Jastrzębia Zdzisława Karasia wziął udział ksiądz biskup Henryk Tomasik, ordynariusz Diecezji Radomskiej. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego reprezentował Radosław Rybicki, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wojciech Ćwierz