Jesteś tutaj: Strona główna :: Bartodziejaki na występach w Jedlni-Letnisku

Aktualności

Bartodziejaki na występach w Jedlni-Letnisku

„Na ludową nutę” to hasło Spotkania Twórców Ludowych zorganizowanego podczas tegorocznych gminnych dożynek w Jedlni-Letnisku. Impreza miała charakter przeglądu zespołów śpiewaczych z regionu radomskiego. Scenicznym występom ludowych artystów towarzyszył kiermasz sztuki ludowej, w którym wzięło udział kilkunastu wystawców. 

Zespół Bartodziejaków do Jedlni-Letniska udał się w składzie: Marianna Szczygieł, Krystyna Życka, Krystyna Pawlikowska, Henryka Świdzikowska, Ewa Sąpór, Janina Sawicka, Elżbieta Berny, Elżbieta Świniarska, Danuta Rychel, Józef Świdzikowski i Marian Kuliński. Naszym artystom akompaniowała Krystyna Nowicka.

Na scenie wystąpiły także Stępocianki z Kowali, Chomentowianki z gminy Skaryszew, Półborzanki z Augustowa w gminie Pionki, Pomorzanki z gminy Wierzbica, Czerwona Jarzębina z gminy Jedlińsk, zespół Raz na Ludowo z gminy Jastrzębia, Kontrast z Pionek, grupa Bieniędzice z gminy Wolanów oraz miejscowy zespół Źródło Nadziei. Poza zespołami wokalnymi publiczność podziwiała kapelę Zdzisława Kwapińskiego i kapelę Lilia z Golędzina.  Miłym akcentem sobotniej imprezy było uhonorowanie przez wójta Piotra Leśnowolskiego pani Krystyny Kołtun, ludowej artystki z Cudnowa, która przed kilkoma dniami świętowała jubileusz 70. urodzin.

Wojciech Ćwierz