Jesteś tutaj: Strona główna :: Akcja Jastrzębia bez pomieszczeń klubowych

Aktualności

Akcja Jastrzębia bez pomieszczeń klubowych

Radomscy policjanci zatrzymali sprawców podpalenia klubu Akcja Jastrzębia. Decyzją sądu dwóch z nich najbliższe miesiące spędzi w areszcie, a wobec jednego z zatrzymanych zastosowano poręczenie majątkowe i policyjny dozór. W wyniku pożaru zniszczone zostały pomieszczenia klubu, sprzęt i dokumenty. Straty szacowane są na ponad sto tysięcy złotych. Budynek był dumą klubu, a na jego modernizację wykonaną w poprzedniej kadencji władz samorządowych udało się pozyskać unijne wsparcie.

Jak informuje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji – po otrzymaniu informacji o pożarze ustalaniem jego sprawców zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z radomskiej policji. Kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali już dwóch młodych mieszkańców gminy Jastrzębia w wieku 20 i 21 lat podejrzanych o to przestępstwo. W toku dalszych czynności ustalili jeszcze jednego sprawcę i następnego dnia zatrzymali 26-letniego mieszkańca Radomia. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyźni najpierw przez okno włamali się do budynku i ukradli m.in. odzież, obuwie i piłki. Po wyjściu z pomieszczenia jeden z nich zorientował się, że nie ma dokumentu tożsamości i najprawdopodobniej zgubił go w budynku. Wrócili do środka, ale go nie znaleźli. Znaleźli za to podpałkę do grilla, którą polali ubrania w pomieszczeniu i podpalili.

Wszyscy usłyszeli już zarzuty. 21 i 26-latek odpowiedzą za zniszczenie mienia i kradzież z włamaniem, a sąd zadecydował o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Natomiast 20-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenie majątkowe. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty, które sprawcy ukryli na terenie bagien w miejscowości Wojciechów, po które następnego dnia mieli wrócić i sprzedać.

ak