Jesteś tutaj: strona główna

Aktualności

Arogancja władzy

13 czerwca 2018

Wójt Gminy Jastrzębia pani Elżbieta Zasada odwołała panią Dorotę Żurek ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jastrzębi. Odwołanie nastąpiło wbrew woli zdecydowanej większości rodziców, nauczycieli i mieszkańców naszej gminy. Decyzja pani Wójt świadczy o braku elementarnego szacunku dla naszej społeczności, a przede wszystkim jest ogromnie krzywdząca dla pani Doroty Żurek, wieloletniego dyrektora o wielkim autorytecie i uznaniu społecznym, której jedyną wadą jest brak powiązania z ludźmi, którzy dziś rządzą naszą gminą.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

„W oberkowym transie”

9 czerwca 2018

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje rozpoczęło realizację projektu pn. „w oberkowym transie”. Pierwsze zajęcia jastrzębskiej grupy odbyły się w piątek 8 czerwca. Stuprocentowa frekwencja i ogromny entuzjazm uczestników zajęć to najlepsze potwierdzenie, że pomysł organizacji zajęć nauki tańca ludowego to strzał dziesiątkę. Zajęcia prowadzą wyjątkowi artyści ludowi: Ewa Ziętek i Zdzisław Kwapiński przy akompaniamencie Jana Koziaka. Wszystkich zainteresowanych udziałem w tanecznym projekcie zapraszamy na kolejne zajęcia pod koniec czerwca.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

Skrzaty w Hula Parku

Kilka dni temu wychowankowie naszego niepublicznego punktu przedszkolnego „Skrzat” wybrali się do centrum Zabaw Hula Park w Radomiu. Hula Park zapewnia swoim małym gościom pełną niezapomnianych wrażeń przygodę. To doskonały sposób na radosne spożytkowanie nadmiaru energii oraz rozwój umiejętności psychomotorycznych. To również sposób na atrakcyjne zagospodarowanie dzieciom wolnego czasu, który mogą spędzić na zabawie, a rodzice na odpoczynku przy aktualnej prasie i filiżance gorącej herbaty, kawy lub czekolady.  czytaj więcej

Bartodziejaki zapraszają na zajęcia wokalne

7 czerwca 2018

Zespół ludowy „Bartodziejaki” funkcjonuje od 2011 r. Jego działalność wspierana jest przez miejscowe stowarzyszenie oraz ze środków publicznych poprzez realizowane projekty. Od lipca 2018 r. prowadzenie zespołu będzie ponownie finansowane z budżetu gminy Jastrzębia, dzięki dotacji udzielonej w ramach programu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Dotacja przeznaczona zostanie na wynagrodzenie wykwalifikowanej instruktorki, prowadzącej zajęcia wokalne oraz zakup jednego kompletu damskiego stroju ludowego. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o kontakt tel. 515-245-763. czytaj więcej

„Niedziela z Powiatem” w Bartodziejach

3 czerwca 2018

W niedzielę 3 czerwca na terenie wspólnoty wiejskiej w Bartodziejach odbył się rodzinny piknik „Niedziela z Powiatem” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Radomiu we współpracy z mieszkańcami naszej miejscowości. Gwiazdą imprezy był zespół REDOX. Podczas pikniku nie mogło zabraknąć programu dla dzieci i wielu innych atrakcji, w tym konkursów dla młodzieży i dorosłych. Na zwycięzców konkursów czekały ufundowane przez starostę nagrody, a na wszystkich smakowity poczęstunek. Gościliśmy również trzy zespoły ludowe, Bierwiecką Biesiadę z gminy Jedlińsk, Kalinę z Marianowic z gminy Przytyk i Bieniędzice z gminy Wolanów. Za przygotowanie imprezy składam gorące podziękowania całej ekipie „Bartodziejaków”, pani sołtys Bożenie Kalbarczyk oraz druhom z jednostki OSP w Bartodziejach.
.
Wojciech Ćwierz

czytaj więcej

Zapraszamy do świetlicy – harmonogram na czerwiec

31 maja 2018

Świetlica wiejska w Bartodziejach cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z inicjatywy rady sołeckiej i zarządu naszego stowarzyszenia od kwietnia br. świetlica jest udostępniana dzieciom i młodzieży. Wspólnie, z własnych środków staramy się poszerzać ofertę zajęć, nasz ostatni nabytek to „piłkarzyki”, a dzięki wsparciu pana Tomasza Pawelca niedawno w świetlicy pojawił się stół bilardowy. Dysponujemy również stołem do tenisa stołowego i zestawem gier planszowych.  Zajęcia odbywają się po opieką pełnoletnich wolontariuszy, z których większość to członkowie Gminnego Koła Wolontariatu Seniorów, działającego pod kierunkiem pani Elżbiety Berny. Godziny otwarcia świetlicy w miesiącu czerwcu br. w załączeniu.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

Od „Skrzatów” na Dzień Matki

26 maja 2018

W piątek 25 maja w świetlicy wiejskiej w Bartodziejach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki. Wychowankowie Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Skrzat” pod kierunkiem pani Małgorzaty Smyrdy zaprezentowali program artystyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Był także występ wokalny pań z zespołu „Bartodziejaki”, a na koniec słodki poczęstunek. czytaj więcej

Kolejna tury pomocy żywnościowej dotarła do potrzebujących

20 maja 2018

18 maja w świetlicy wiejskiej w Bartodziejach wydane zostały artykuły żywnościowe w ramach kolejnej tury Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa – Podprogram 2017. Dystrybucja pomocy realizowana jest dzięki umowie zwartej przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje ze Związkiem Stowarzyszeń Radomski Bank Żywności. Paczki żywnościowe przekazywane są osobom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, na podstawie skierowania wystawionego przez pracownika socjalnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Organizacja dystrybucji żywności przeprowadzona została przez wolontariuszy naszego stowarzyszenia pod kierunkiem p. Mariana Kulińskiego.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

„W oberkowym transie”

17 maja 2018

Rozpoczęła się rekrutacja do tanecznego projektu „W oberkowym transie”, na który Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje otrzymało dotację ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego. Projekt został dofinansowany w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych w obszarze „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”. Zajęcia taneczne i potańcówki z udziałem kapeli Zdzisława Kwapińskiego oraz wykłady obejmujące zagadnienia tańca i strojów ludowych prowadzone przez pracowników Muzeum Wsi Radomskiej odbywać się będą w gminie Jastrzębia, Wolanów i Mirów. Ponadto uczestnicy projektu wezmą udział w wyjeździe na tegoroczny VISTULA FOLK FESTIVAL.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

Wielkie sprzątanie lasu – Jastrzębia 2018

14 maja 2018

W tym roku nasza wiosenna akcja sprzątania zorganizowana została w lesie „za rzeką”, na terenie wsi Jastrzębia. W akcji udział wzięli: uczniowie i opiekunowie ze szkoły w Bartodziejach i Jastrzębi, wolontariusze z Młodzieżowego Koła Wolontariatu przy PSP nr 31 w Radomiu, członkowie radomskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Przyjaźni”, członkowie Gminnego Koła Wolontariatu Seniorów w Jastrzębi, strażacy z OSP w Bartodziejach i Jastrzębi oraz grupa osób niezrzeszonych. Po zakończeniu sprzątania w świetlicy wiejskiej w Bartodziejach na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez panie z Klubu Seniora. czytaj więcej