Jesteś tutaj: strona główna

Aktualności

„Chwalcie łąki umajone” – polskie majówki

30 maja 2020

Majowa tradycja śpiewu przy przydrożnych kapliczkach jest wciąż żywa. W wielu miejscach w naszej gminie zwyczajem stały się spotkania wokół krzyża i figurki Matki Bożej. W Bartodziejach mieszkańcy spotykają się w kilku miejscach. Jednym z nich jest kapliczka ufundowana w 2018 roku przez pana Marka Stanika i jego dzieci w pierwszą rocznicę śmierci żony Mirosławy. Wieczorne modlitwy majowe kultywują m.in. w panie z zespołu ludowego „Bartodziejaki”. czytaj więcej

Informacja

W dniu 20 maja 2020 roku w godz. od 10.00 do 15,00 w świetlicy wiejskiej w Bartodziejach wydawane były artykuły spożywcze pobrane z Banku Żywności w Radomiu dla osób objętych Programem Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 podprogram 2019 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Współpracujemy z Radomskim Bankiem Żywności

10 maja 2020

W kwietniu do mieszkańców gminy Jastrzębia dotarło ponad 6 ton żywności. Wsparcie otrzymały osoby posiadające skierowanie wydane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi. Obecnie w naszej gminie z pomocy Radomskiego Banku Żywności korzysta ponad 500 osób. Organizacją dystrybucji żywności zajmuje się z GOPS-u w Jastrzębi i wolontariusze ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje. Wsparcie dla mieszkańców Gminy Jastrzębia realizowane jest w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, Podprogram 2019, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. czytaj więcej

Ogłoszenie

30 kwietnia 2020

Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje informuje, że w dniu 30 kwietnia 2020 roku w godzinach od 12.00 do 13.00 w świetlicy wiejskiej w Bartodziejach wydawane będą artykuły spożywcze pobrane z Banku Żywności w Radomiu dla dodatkowej grupy rodzin, skierowanych do wsparcia w kwietniu 2020 roku. Dystrybucja żywności realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 podprogram 2019 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. 
.
Sporządził: Marian Kuliński

 

Ogłoszenie

20 kwietnia 2020

Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje informuje, że w dniu 22 kwietnia 2020 roku (środa) w godzinach od 10.00 do 15.00 w świetlicy wiejskiej w Bartodziejach wydawane będą artykuły spożywcze pobrane z Banku Żywności w Radomiu dla osób objętych Programem Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, Podprogram 2019, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
.
Sporządził: Marian Kuliński

Dzień Kobiet w Bartodziejach

10 marca 2020

W tym roku „Dzień Kobiet” w Bartodziejach świętowano w dniu 7 marca w świetlicy wiejskiej. Uczestnicy imprezy zorganizowanej przez zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje podziwiali występy kabaretu Wesoły Dziadek i zespołu wokalnego „Bartodziejaki”, a każda z pań otrzymała symboliczny słodki upominek. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych gminy Jastrzębia. czytaj więcej

Ogłoszenie

23 lutego 2020

Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje informuje, że w dniu 26 lutego 2020 roku (środa) w godzinach od 10.00 do 15.00 w świetlicy wiejskiej w Bartodziejach wydawane będą artykuły spożywcze pobrane z Banku Żywności w Radomiu dla osób objętych Programem Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, Podprogram 2019, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
.
Sporządził: Marian Kuliński

Świetlica dla najmłodszych

Świetlica wiejska w Bartodziejach służy wszystkim pokoleniom. Od stycznia 2020 roku w budynku prowadzone są zajęcia Klubu Senior+ współfinansowane z budżetu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W czasie ferii zimowych ze świetlicy korzystała młodzież szkolna pod opieką rodziców. Do dyspozycji dzieci jest m.in. sprzęt sportowy pozyskany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje. czytaj więcej

Charytatywne spotkanie integracyjne w Bartodziejach

9 lutego 2020

W dniu 31 stycznia w świetlicy wiejskiej w Bartodziejach odbyło się spotkanie integracyjne z udziałem okolicznych mieszkańców, podczas którego uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bartodziejach zaprezentowali występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedsięwzięcie połączone zostało z akcją charytatywną na rzecz chorej na nowotwór 6-letniej Lenki Wójcik z Woli Goryńskiej. Podczas spotkania była możliwość zakupu ciast i słodkości przygotowanych właśnie na tę okoliczność. Dochód w całości przeznaczony został na walkę z chorobą. Spotkanie zostało zorganizowane przez radę rodziców przy SP w Bartodziejach we współpracy z gronem pedagogicznym oraz bartodziejskim klubem seniora i stowarzyszeniem. Wszystkim darczyńcom z gminy Jastrzębia i Jedlińsk składamy serdeczne podziękowania.

czytaj więcej

Ogłoszenie

22 stycznia 2020

Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje informuje, że w dniu 24 stycznia 2020 roku w godz. od 10.00.do 15.00 w świetlicy wiejskiej w Bartodziejach wydawane będą artykuły spożywcze pobrane z Banku Żywności w Radomiu dla osób objętych Programem Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014-2020, Podprogram 2019, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
.
Sporządził: Marian Kuliński