Jesteś tutaj: strona główna

Aktualności

Bartodziejaki na pikniku rodzinnym „Muzeum dla Niepodległej”.

24 kwietnia 2018

W najbliższą sobotę 28 kwietnia, w godzinach 14:00 – 18:00 w muzeum Wsi Radomskiej odbędzie się na piknik rodzinny „Muzeum dla Niepodległej”. W programie imprezy: widowisko historyczne „Obywatele 1918″, wernisaż wystawy „20 lat współpracy Muzeum Wsi Radomskiej z Samorządem Województwa Mazowieckiego”, wernisaż wystawy „By żyć w Polsce. Chłopi w walce, obronie i budowie Niepodległej”,  konkursy rodzinne. W dniu pikniku wstęp do Muzeum od ulicy Stawowej oraz od ulicy Szydłowieckiej. Muzeum będzie czynne w godzinach 10:00 – 18:00. Szczególnie gorąco zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska z tradycyjnymi wiejskimi potrawami. czytaj więcej

„W oberkowym transie”

22 kwietnia 2018

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje otrzymało dotację ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego na realizację projektu pn.: „W oberkowym transie”, polegającego organizacji warsztatów tańca ludowego. Projekt został dofinansowany w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych w obszarze „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”. Zajęcia taneczne i potańcówki z udziałem kapeli Zdzisława Kwapińskiego oraz wykłady obejmujące zagadnienia tańca i strojów ludowych prowadzone przez pracowników Muzeum Wsi Radomskiej odbywać się będą w gminie Jastrzębia, Wolanów i Mirów. Ponadto uczestnicy projektu wezmą udział w wyjeździe na tegoroczny VISTULA FOLK FESTIVAL. Rekrutacja do projektu rozpocznie się w maju. Więcej informacji już wkrótce.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

Warsztaty kulinarne Banku Żywności

16 kwietnia 2018

Warsztaty kulinarne dla osób korzystających ze wsparcia Banku Żywności odbyły się w dniu 17 kwietnia 2018 r. w Świetlicy Wiejskiej w Bartodziejach. Szkolenie zrealizowane zostało jako działanie towarzyszące, mające na celu wzmacnianie samodzielności i kompetencji w prowadzeniu gospodarstwa domowego przez uczestników Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Organizacja warsztatów jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym czytaj więcej

Zapraszamy do akcji sprzątania lasu – 12 maja 2018

15 kwietnia 2018

W tym roku nasza wiosenna akcja sprzątania będzie wyjątkowa. Będzie nas więcej, a miejscem sprzątania śmieci będzie las „za rzeką” na terenie sołectwa Jastrzębia. Tegoroczną akcję koordynuje Gminne Koło Wolontariatu Seniorów w Jastrzębi we współpracy ze stowarzyszeniami z Bartodziej i Jastrzębi oraz jednostką OSP w Bartodziejach. Oprócz młodszych i starszych mieszkańców naszej gminy udział w akcji zadeklarowali wolontariusze z PSP nr 31 w Radomiu. Zapowiada się bardzo ciekawie. Po zakończeniu sprzątania zapraszamy na integracyjne spotkanie i poczęstunek przy ognisku, obok Świetlicy Wiejskiej w Bartodziejach. Akcję rozpoczynamy o godz. 10.15.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

Świetlica dostępna dla młodzieży – harmonogram

10 kwietnia 2018

Świetlica wiejska w Bartodziejach będzie udostępniania młodzieży. Zasady korzystania z obiektu zostały omówione podczas spotkania rady sołeckiej z przedstawicielem zarządu OSP w Bartodziejach i radnym. Obecnie na wyposażeniu świetlicy znajduje się stół do tenisa stołowego, a już w najbliższym czasie zakupiony zostanie stół bilardowy. W załączeniu harmonogram otwarcia w kwietniu br. czytaj więcej

Kolejna tura pomocy żywnościowej

8 kwietnia 2018

6 kwietnia do 150 mieszkańców wsi Bartodzieje i okolic, skierowanych przez ośrodki pomocy społecznej trafiła kolejna dostawa żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa – Podprogram 2017. Dystrybucja pomocy realizowana jest dzięki umowie zwartej przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje ze Związkiem Stowarzyszeń Radomski Bank Żywności. Za organizację piątkowej akcji dziękuję wolontariuszkom i wolontariuszom.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

Wielkanocny kiermasz w Radomiu

31 marca 2018

Zespół ludowy Bartodziejaki zaprezentował swoje stoisko podczas kiermaszu wielkanocnego, który odbył się w dniach 24- 25 marca przed Urzędem Miejskim w Radomiu. Impreza zorganizowana została przez władze Radomia we współpracy ze Stowarzyszeniem Radomskiego Obszaru Funkcjonalnego, obejmującego 16 jednostek samorządu terytorialnego. Poza stoiskami, na których dominowały świąteczne ozdoby i rękodzieło goście kiermaszu mogli podziwiać występy kapel i zespołów ludowych. Gminę Jastrzębia poza Bartodziejakami reprezentował również  zespół „Raz na ludowo” z Lesiowa.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

Święcenie pokarmów w świetlicy w Bartodziejach

Z inicjatywy strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w tym roku tradycyjne święcenie pokarmów po raz pierwszy odbyło się w świetlicy wiejskiej w Bartodziejach. Po zakończonej modlitwie i poświęceniu ksiądz Czesław złożył wszystkim mieszkańcom najlepsze, świąteczne życzenia. czytaj więcej

Tak ma być i koniec – relacja z sesji rady gminy Jastrzębia

28 marca 2018

Nie będzie ani funduszu sołeckiego, ani chodnika w Jastrzębi. Do drogi w Lesiowie gmina dołoży ponad poł miliona złotych, a okręgi wyborcze zostaną zmienione. Takie były propozycje pani wójt Elżbiety Zasady i tak zagłosowało ośmiu radnych, a siedmiu było przeciw. Na sesji odczytane zostało pismo rodziców uczniów dzieci, których dotyczy rekrutacja do przedszkola w Jastrzębi oraz petycja mieszkańca protestującego przeciw budowie punktu zbierania odpadów w Jastrzębi.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

Spotkanie radnych z rodzicami zainteresowanymi rekrutacją do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jastrzębi

20 marca 2018

W dniu 23 marca (piątek) o 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Jastrzębi odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty Rady Gminy Jastrzębia zwołane przez Przewodniczącą Komisji – Teodozję Borowską. Tematem posiedzenia będzie nabór uczniów do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jastrzębi. Do udziału w spotkaniu zaproszona została pani Wójt Gminy Jastrzębia – Elżbieta Zasada, Dyrektor ZSP w Jastrzębi – pani Dorota Żurek oraz przedstawiciele Rady Rodziców przy ZSP w Jastrzębi. Spotkanie ma charakter otwarty.