Jesteś tutaj: strona główna

Aktualności

IMG_20160723_150901

Bartodziejskie pierogi smakowały gościom ŚDM

23 lipca 2016

Zespół ludowy „Bartodziejaki” uczestniczył w imprezie „Posmakuj Polski” zorganizowanej w ramach tzw. „tygodnia w diecezji”, pierwszego etapu Światowych Dni Młodzieży. Dla zagranicznych gości przygotowaliśmy trzy tysiące pierogów, które rozeszły się jak świeże bułeczki. Udział „Bartodziejaków” w ŚDM został w całości sfinansowany przez Gminę Jastrzębia dzięki realizacji zadania pn. „Promocja Gminy Jastrzębia, jej walorów kultury ludowej, obrzędów i tradycji oraz potraw regionalnych w ramach Światowych Dni Młodzieży na spotkaniu w Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu w lipcu 2016 r.” czytaj więcej

herb-mini

Relacja z sesji Rady Gminy Jastrzębia

16 lipca 2016

Tematyka sesji, która odbyła się 14 lipca 2016 roku obejmowała podjęcie uchwał z zakresu ochrony środowiska i oświaty oraz niewielkie zmiany w budżecie gminy na bieżący rok. Ważna informacja dla mieszkańców to rozpoczęcie od 19 lipca kolejnego etapu modernizacji drogi powiatowej Brzóza – Radom na sześćsetmetrowym odcinku w okolicach Kolonii Lesiów. Realizacja inwestycji wymagać będzie wprowadzenia ruchu wahadłowego.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

IMG_20160710_164211

Jarmark ludowy TYNDY-RYNDY w Bieniędzicach

11 lipca 2016

10 lipca w Bieniędzicach w gminie Wolanów królowała muzyka ludowa. Na jarmarku TYNDY-RYNDY zorganizowanym z inicjatywy Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych „Na Ludową Nutę” wystąpiły liczne zespoły śpiewacze i kapele ludowe. Z zaproszenia na tę wyjątkową imprezę skorzystał również zespół ludowy „Bartodziejaki”.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

60

9 lipca 2016

Urząd Gminy w Jastrzębi informuje, że w dniach od 11 do 15 lipca 2016 roku w siedzibie urzędu przyjmowane będą dokumenty rekrutacyjne do projektu „Odnawialne Źródła Energii”. Osoby zgłoszone zobowiązane są do złożenia deklaracji zgłoszeniowej oraz kserokopii dowodu wpłaty na wizję lokalną technika. Dokumenty rekrutacyjne oraz regulamin rekrutacji dostępne są w siedzibie urzędu gminy, na stronie internetowej gminy Jastrzębia >>> oraz u sołtysów.

1

Harmonogram odbioru odpadów dla gminy Jastrzębia

4 lipca 2016

Harmonogram odbioru odpadów segregowanych i komunalnych od mieszkańców gminy Jastrzębia w okresie od lipca do grudnia 2016 roku oraz na 2017 rok. czytaj więcej

IMG_20160628_191146

Odnawiamy świetlicę w Bartodziejach

Rozpoczął się remont remizy OSP w Bartodziejach służącej również jako świetlica wiejska. Na budynku jest już nowe orynnowanie. Duża sala zostanie pomalowana, ale wcześniej należy wykonać odgrzybienie i uzupełnić tynki. Wymieniony zostanie też fragmentu podłogi, który uległ zniszczeniu. Część materiałów niezbędnych do remontu przekazał Urząd Gminy w Jastrzębi, a pozostałe zostaną zakupione dzięki wsparciu darczyńców. Całość prac wykonywana jest nieodpłatnie przez strażaków i wolontariuszy.
,
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

herb-mini

Mniej inwestycji w budżecie gminy

2 lipca 2016

Ambitny budżet gminy Jastrzębia na rok 2016 nie zostanie zrealizowany zgodnie z założonym planem. Z powodu braku pozyskania dotacji w tym roku nie będzie budowy drogi Wola Goryńska – Olszowa i przebudowy drogi w Lesiowie. Środki gminy zabezpieczone jako wkład własny do tych inwestycji zostaną przeznaczone na modernizację starego odcinka kanalizacji w Jastrzębi (203 tys. złotych) i budowę boiska przy szkole w Woli Goryńskiej (zwiększenie o 252 tys. złotych).
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

Sight_2016_06_21_124345_227 (2)

Dolny Śląsk i Praga na trasie Bartodziejaków

26 czerwca 2016

Silna ekipa „Bartodziejaków” wzmocniona przyjaciółmi z bliższych i dalszych stron wzięła udział w pięciodniowej wycieczce na Dolny Śląsk z wypadem do Pragi. W dniach od 20 do 24 czerwca prawie pięćdziesięcioosobowa grupa wycieczkowiczów integrowała się zwiedzając urokliwe śląskie miasta, zamki i zabytki architektury sakralnej, poświęcając jeden dzień na podziwianie urokliwej stolicy Czech. czytaj więcej

IMG_20160624_102228

Zakończenie roku szkolnego

24 czerwca 2016

Oficjalnie 24 czerwca dobiegła końca przygoda ze szkołą. Dla uczniów nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień roku. W Bartodziejach w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2015/2016 wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bartodziejach i Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Skrzat” prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje. czytaj więcej

przew1

Jednogłośne absolutorium dla Pani Wójt Elżbiety Zasady

21 czerwca 2016

Podczas sesji w dniu 20 czerwca radni Gminy Jastrzębia dokonali oceny wykonania ubiegłorocznego budżetu przez panią Wójt Elżbietę Zasadę. Za udzieleniem absolutorium zagłosowali wszyscy radni obecni na posiedzeniu. Znaczna część obrad poświęcona została omówieniu skutków klęski żywiołowej, która w miniony piątek nawiedziła gminę Jastrzębia oraz działań podjętych przez władze samorządowe i właściwe służby w celu niesienia pomocy osobom poszkodowanym.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej