Jesteś tutaj: strona główna

Aktualności

4

Dlaczego warto zagłosować na wójta Zdzisława Karasia

22 listopada 2014

Jako niezależny radny gminy Jastrzębia zdecydowałem o udzieleniu mojego poparcia obecnemu wójtowi Zdzisławowi Karasiowi. Nie była to decyzja łatwa, gdyż jako człowiek nie związany z żadną opcją polityczną przez wiele lat współpracowałem z różnymi środowiskami. Z tego względu moje wsparcie dla kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego jest głęboko przemyślane. Wiem, że wielu mieszkańców gminy wciąż zastanawia się jak zagłosować 30 listopada. Być może moje refleksje będą Państwu pomocne w podjęciu właściwego rozstrzygnięcia. Pamiętajmy, że głosując, decydujemy o przyszłości naszej gminy. czytaj więcej

droga

Rozprawa o zasiedzenie drogi odroczona

W dniu 20 listopada 2014 roku w Sądzie Rejonowym w Radomiu odbyła się rozprawa o zasiedzenie przez gminę Jastrzębia drogi w Bartodziejach, a konkretnie odcinka prowadzącego od drogi powiatowej w centrum wsi w kierunku „chłopskiego” lasu. Zasiedzenie umożliwi wykonanie projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę drogi. Rozprawa została odroczona ze względu na brak skutecznego powiadomienia wszystkich uczestników postępowania. czytaj więcej

herb mini

Szanowni Mieszkańcy Gminy Jastrzębia!

19 listopada 2014

Jestem radnym gminy Jastrzębia wybranym głosami ogromnej większości mieszkańców mojego okręgu. Nie należę do żadnej partii politycznej, a w działalności społecznej kieruję się wyłącznie dobrem naszej gminy. W ciągu minionych 4 lat bardzo często surowo oceniałem działania obecnego wójta Zdzisława Karasia. Uważam jednak, że to dobry gospodarz, który zrobił bardzo wiele dla rozwoju gminy Jastrzębia. Jestem przekonany, że Zdzisław Karaś jest lepszym kandydatem niż jego konkurentka. Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o udział w II turze wyborów i oddanie głosu na wójta ZDZISŁAWA KARASIA. Wybierzmy człowieka sprawdzonego, zagłosujmy na fachowca z wieloletnim stażem w pracy samorządowej. Nie oddawajmy naszej gminy w ręce osoby bez doświadczenia samorządowego, która składa obietnice bez pokrycia. Nie ryzykujmy. Warto iść sprawdzoną drogą zgody i porozumienia, z człowiekiem, którego popiera większość radnych.
.
Wojciech Ćwierz

45

Szczegółowe wyniki wyborów do Rady Gminy Jastrzębia

18 listopada 2014

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami wyborów do Rady Gminy Jastrzębia. Skład nowej rady jest bardzo ważny w kontekście drugiej tury wyborów wójta. Większość stanowią osoby popierające obecnego wójta Zdzisława Karasia (PSL), a to oznacza, że jeśli zostanie wybrany na kolejną kadencję będzie mógł sprawnie zarządzać gminą, mając stabilne oparcie wśród radnych, którzy utożsamiają się z jego programem. Do rady weszły zaledwie cztery osoby popierane przez PIS, a to zbyt mało aby stworzyć silne zaplecze dla kandydatki na wójta z tej partii.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

56

Podziękowania

17 listopada 2014

Składam gorące podziękowania wszystkim mieszkańcom wsi Bartodzieje i Olszowa, którzy oddali na mnie głos oraz pomagali mi podczas kampanii wyborczej. Zdobyłem 200 głosów, pozostawiając daleko w tyle pozostałych kandydatów. To dla mnie ogromne wyróżnienie i wielkie zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz naszej Małej Ojczyzny. Kandydatka PIS Barbara Bartnik zdobyła zaledwie 47 głosów, w ten sposób wyborcy ukarali ją za negatywną i brutalną kampanię jaką prowadziła przeciw mojej osobie. Chciałbym jednocześnie serdecznie podziękować Pawłowi Mąkosie, kandydatowi PSL za uczciwą walkę o głosy wyborców.
.
Wojciech Ćwierz – Radny Gminy Jastrzębia :)

56

Będzie II tura wyborów wójta Gminy Jastrzębia

Będzie druga tura wyborów wójta gminy Jastrzębia. W głosowaniu 16 listopada najlepszy wynik uzyskała Elżbieta Zasada z PIS (1546 głosów), która wyprzedziła obecnego wójta  Zdzisława Karasia z PSL (1241 głosów). Jacek Szczerbiński zdobył 614 głosów. Do rady PSL wprowadził 7 radnych, PIS 4, Forum Samorządowe 3 i Wspólnota Samorządowa 1. Osobiście dziękuję wszystkim wyborcom za ogromne poparcie i wybór mojej osoby na radnego w okręgu Bartodzieje – Olszowa na kolejną kadencję.
..
Wojciech Ćwierz

czytaj więcej

DSCF4141

Strażackie spotkanie w Bartodziejach

12 listopada 2014

Prezentacja kroniki jednostki OSP w Bartodziejach oraz przekazanie wyposażenia zakupionego przez gminę to wydarzenia, które miały miejsce podczas uroczystego strażackiego zebrania w dniu 11 listopada 2014 r. w szkole w Bartodziejach. Wzięli w nim udział druhowie z Bartodziej pod przewodnictwem naczelnika Zygmunta Wójtowicza, przedstawiciele jednostek z Jastrzębi, Mąkos Starych i Gorynia oraz zaproszeni goście: wójt gminy Jastrzębia oraz reprezentanci powiatowych i wojewódzkich władz OSP. czytaj więcej

1 (70)

Przypomnieliśmy tradycję radomskiego wesela

9 listopada 2014

O tym jak kiedyś wyglądało wesele na radomskiej wsi mogło się przekonać ponad dwustu gości „Ludowej Biesiady z Zaśpiewem i Przytupem” zorganizowanej w sobotę, 8 listopada w domu weselnym AMOR w Bartodziejach przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje we współpracy ze zwoleńską Lokalną Grupą Działania „Dziedzictwo i Rozwój”.
>
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

herb mini

Radni podsumowali kadencję

4 listopada 2014

Ostatnia, czterdziesta sesja Rady Gminy Jastrzębia w kadencji 2010-2014 odbyła się 7 listopada. Rada podjęła uchwałę o ustaleniu wysokości podatku rolnego na 2015 r. przyjęła programy profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii. Spotkanie było okazją do podsumowania czteroletniej działalności samorządu naszej gminy oraz podziękowań za współpracę radnych, sołtysów i wójta. czytaj więcej

Nowe okna w szkole w Bartodziejach

2 listopada 2014

Budynek szkoły w Bartodziejach od lat jest systematycznie remontowany. Kolejne prace zostały zakończone przed kilkoma dniami. Wymienione zostały cztery okna w ścianach szczytowych na piętrze, w trzech salach dydaktycznych i kuchni. Remont został sfinansowany z budżetu gminy Jastrzębia, a jego inicjatorkami były panie działające w radzie rodziców, Ewelina Wieczorek, Agnieszka Sułkowska i Małgorzata Maciejczyk. Dziękujemy za determinację i siłę przekonywania.
.
Wojciech Ćwierz

czytaj więcej