Jesteś tutaj: strona główna

Aktualności

DSCF2814

Taneczne spotkanie w Bartodziejach

15 października 2017

Zespół ludowy Bartodziejaki podsumował tegoroczny sezon występów plenerowych potańcówką z kapelą Zdzisława Kwapińskiego. Na sobotni wieczór do bartodziejskiej świetlicy zaproszony został klub seniora z Jastrzębi. Spotkanie było doskonałą okazją do integracji i podziękowań dla członków zespołu, który działa już od ponad pięciu lat. Wśród naszych gości byli również samorządowcy z Jastrzębi, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionego stowarzyszenia „Gościniec” z Wólki Lesiowskiej. czytaj więcej

plm

Nabór do projektu „Chcemy pracować”

12 października 2017

Stowarzyszenie na rzecz wspierania rodzin „Nowe Perspektywy” prowadzi nabór osób niepełnosprawnych ruchowo i ich najbliższych na zajęcia i spotkania w ramach projektu innowacyjnego „Chcemy pracować”. Kompleksowe wsparcie udzielane jest bezpłatnie. czytaj więcej

DSCF2664

Festiwal Ziemniaka 2017

1 października 2017

Ekipa „Bartodziejaków” kolejny raz gościła w radomskim skansenie, gdzie w pierwszą niedzielę października organizowany jest Festiwal Ziemniaka. Ta wyjątkowa impreza corocznie gromadzi tysiące mieszkańców Radomia i okolic, którzy mogą wziąć udział w prawdziwych wykopkach, zatańczyć na dechach przy muzyce kapeli i oczywiście spróbować wyśmienitych potraw, przygotowanych przez koła gospodyń i zespoły ludowe. czytaj więcej

olp

Informacja na temat wspólnoty gruntowej wsi Bartodzieje

26 września 2017

Starosta Radomski informuje, że termin składania wniosków przez osoby uprawnione do udziału we wspólnocie gruntowej wsi Bartodzieje upływa z dniem 31 października 2018 roku. W załączeniu treść pisma.   czytaj więcej

herb-mini

Na sesji o budowie dróg gminnych i powiatowych

25 września 2017

W poniedziałek, 25 września odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy Jastrzębia, zwołana w celu zwiększenia środków finansowych na zadanie inwestycyjne pn.: „Przebudowa drogi gminnej relacji Bartodzieje-Olszowa-Wola Goryńska”. W spotkaniu uczestniczył radny powiatu radomskiego Marian Wikło, informując o planach inwestycyjnych starostwa oraz grupa mieszkańców wsi Bartodzieje, którzy od wielu lat zabiegają o poprawę dojazdu do swoich posesji.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

WP_20170120_10_54_43_Pro

Rozpoczynamy kolejną edycję programu pomocy żywnościowej

18 września 2017

W dniu 18 września 2017 roku Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje zawarło umowę ze Związkiem Stowarzyszeń Radomski Bank Żywności na realizację zadań z zakresu dystrybucji artykułów spożywczych do osób najbardziej potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Podprogram 2017. Dystrybucja pomocy w postaci paczek żywnościowych prowadzona będzie w okresie od października 2017 roku do czerwca 2018 roku. 
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

DSCF2570

Piękna pogoda i tłumy gości na Folkowym Turnieju Sołectw

8 września 2017

W niedzielę 10 września w Jastrzębi odbył się Folkowy Turniej Sołectw. Impreza plenerowa współfinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Do udziału w turnieju zaproszone zostały wszystkie sołectwa, a wszyscy chętni otrzymali produkty do przygotowania tradycyjnego poczęstunku. Pogoda dopisała, a na dożynkowych gości czekało mnóstwo atrakcji. Potrawy i napoje serwowane w bardzo pomysłowo zainscenizowanych stoiskach cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Organizatorzy zadbali o ciekawy program konkursów i bogaty program artystyczny. Za przygotowania i udział w imprezie składam serdeczne podziękowania całej ekipie Bartodziejaków pod przewodnictwem pani sołtys Bożeny Kalbarczyk oraz wszystkim naszym sympatykom za bezinteresowną pomoc.
.
Wojciech Ćwierz
czytaj więcej

RADNY SOLTYS

Zebranie sołeckie w Bartodziejach

5 września 2017

W dniu 5 września w Bartodziejach odbyło się zebranie sołeckie. Kilkudziesięciu uczestników spotkania pod przewodnictwem pani sołtys Bożeny Kalbarczyk dokonało wyboru kandydatów do rady parafialnej, którymi zostali Włodzimierz Konopka i Mirosława Rokicka. Ponadto przedstawiona została informacja o zasadach kolejnej edycji programu bezpłatnej pomocy żywnościowej organizowanej przez bartodziejskie stowarzyszenie we współpracy z Radomskim Bankiem Żywności. W sprawach różnych omówiono tegoroczne inwestycje i remonty w sołectwie Bartodzieje, poruszono tematykę regulacji stanu prawnego wspólnoty, problem bezdomności zwierząt, a także udział sołectwa w gminnych dożynkach. Liczny udział w spotkaniu dowodzi wzrastającej aktywności społecznej i integracji mieszkańców, którzy angażują się w sprawy swojej Małej Ojczyzny. Głęboko wierzę, że wkrótce we wspólne wiejskie inicjatywy włączą się kolejne osoby, również te, które skupiają się wyłącznie na krytyce. Zapraszamy do współpracy.

.

Wojciech Ćwierz

4

XIX Święto Chleba w radomskim skansenie

3 września 2017

W niedzielę 3 września w Muzeum Wsi Radomskiej odbyło się XIX Święto Chleba. Mimo, że pogoda w tym roku nie była słoneczna, to do skansenu przybyły tysiące gości z Radomia i okolic. Już tradycyjnie w imprezie uczestniczyły dwa zespoły ludowe z gminy Jastrzębia – Bartodziejaki i Raz na Ludowo z Lesiowa prezentując stoiska z tradycyjnymi potrawami. Artyści z Lesiowa odnieśli duży sukces zdobywając pierwsze miejsce w konkursie wieńców dożynkowych. Gratulujemy!
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

herb-mini

Opóźnienia w gminnych przetargach

2 września 2017

Na posiedzeniu komisji budżetowej Rady Gminy Jastrzębia, która odbyła się w dniu 1 września 2017 roku omówiony został aktualny stan realizacji gminnych inwestycji. Spośród kilkunastu zadań inwestycyjnych wciąż nie rozstrzygnięto kilku kluczowych przetargów. Nie ma wykonawców remontu budynku gimnazjum w Jastrzębi, rozbudowy szkoły w Lesiowie, czy budowy drogi w Woli Goryńskiej, a remont dachu na szkole w Bartodziejach odbywać się będzie w roku szkolnym. Przyczyną opóźnień są m.in. zmiany kadrowe w Urzędzie Gminy.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej