Jesteś tutaj: strona główna

Aktualności

herb mini

Nowy Skarbnik i Przewodniczący Rady Gminy

28 kwietnia 2015

27 kwietnia odbyła się VI sesja Rady Gminy Jastrzębia. W związku z rezygnacją skarbnika gminy – pani Elżbiety Grys radni podjęli uchwałę o jej odwołaniu i powołaniu na to stanowisko pani Małgorzaty Piwnickiej – Wojcieszak. Radni dokonali również wyboru nowego przewodniczącego rady ze względu na moją rezygnację z tej funkcji. Przewodniczącym rady został doświadczony samorządowiec, działacz PSL – Józef Tomalski. Za jego kandydaturą zagłosowało 10 radnych. Drugi z kandydatów Marcin Mąkosa (PIS) uzyskał poparcie 5 radnych. Relacja z sesji już wkrótce.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

RADNY SOLTYS

Relacja z zebrania wiejskiego w Bartodziejach

26 kwietnia 2015

Budowa dróg gminnych i drogi powiatowej oraz działalność spółki wodnej to najważniejsze tematy poruszone na zebraniu mieszkańców wsi Bartodzieje, które odbyło się w dniu 25 kwietnia w szkole w Bartodziejach. W zebraniu wzięło udział ponad 30 osób, a jego przewodniczącą została wybrana pani sołtys – Bożena Kalbarczyk.
czytaj więcej

mini1

O odnawialnych źródłach energii

W dniu 23 kwietnia w Jastrzębi odbyło się szkolenie i warsztaty pn. „Energetyka rozproszona gwarantem bezpieczeństwa energetycznego na terenach nisko zurbanizowanych”. Szkolenie zorganizowano w ramach projektu edukacyjnego realizowanego przez Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządza w Warszawie w partnerstwie z CASE-Doradcy Sp. z o.o. w Warszawie. Jako inicjator tego przedsięwzięcia zaproszenie do udziału w szkoleniu skierowałem do radnych i sołtysów oraz mieszkańców naszej gminy.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

Zdjecie0392

Przetargi na drogi gminne

21 kwietnia 2015

Urząd Gminy w Jastrzębi ogłosił trzy przetargi na inwestycje drogowe uchwalone przez Radę Gminy Jastrzębia w budżecie na rok 2015. Największy odcinek o długości 2 652 metrów wykonany zostanie od drogi powiatowej w Bartodziejach do wsi Olszowa (Bródek). To inwestycja od lat oczekiwana przez mieszkańców, którzy bardzo aktywnie zaangażowali się w opracowanie dokumentacji technicznej, zbierając na ten cel poważne środki finansowe.
.
Wojciech Ćwierz

czytaj więcej

herb-mini

Z prac samorządu – komisje rady

18 kwietnia 2015

W dniu 16 kwietnia odbyły się posiedzenia komisji oświaty i komisji finansów rady gminy Jastrzębia. W obradach komisji oświaty wzięły udział przedstawicielki stowarzyszenia „Owadów wieś z przyszłością”, a głównym tematem spotkania była dyskusja na temat dotacji udzielanych przez gminę dla niepublicznych podmiotów prowadzących działalność oświatową. Komisja finansów poświęcona była głównie dyskusji o planowanych na bieżący rok inwestycjach.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

2

Hiszpanie gościli w szkole w Bartodziejach

17 kwietnia do Publicznej Szkoły Podstawowej w Bartodziejach zawitali wyjątkowi goście. Z uczniami spotkali się Belen i Diego, młodzi wolontariusze z Hiszpanii. Goście opowiadali o kulturze i zwyczajach swojego kraju, uczniowie poznali kilka słówek w języku hiszpańskim i tradycyjnych zabaw, w które bawią się dzieci w Królestwie Hiszpanii. czytaj więcej

DSCF4550

Wielkie sprzątanie w Bartodziejach

11 kwietnia 2015

Wiosenne porządki stały się już tradycją w Bartodziejach. Znowu zebraliśmy ponad sto worków śmieci. Wspólnie sprzątali uczniowie, rodzice i seniorzy, a wraz z nami strażacy z miejscowej jednostki OSP. W tym roku dzięki naszej akcji sporo śmieci ubyło w lesie między Olszową a Wolą Goryńską.

czytaj więcej

droga

Sąd zarządził oględziny spornej drogi

10 kwietnia 2015

W dniu 9 kwietnia 2015 roku w Sądzie Rejonowym w Radomiu odbyła się kolejna rozprawa o zasiedzenie przez gminę Jastrzębia drogi w Bartodziejach (odcinka prowadzącego od drogi powiatowej w centrum wsi w kierunku „chłopskiego” lasu). Sąd przesłuchał jednego świadka i zarządził na czerwiec oględziny drogi, podczas których przesłuchani pozostaną świadkowie wskazani przez gminę. czytaj więcej

herb-mini

Relacja z marcowej sesji rady gminy

31 marca 2015

W dniu 30 marca radni gminy Jastrzębia spotkali się na piątej sesji w tej kadencji. Posiedzenie trwało niemal 5 godzin. Po wielu miesiącach prób udało się uzupełnić składy komisji rady. Wybrana została nowa rada społeczna SP ZOZ w Jastrzębi. Radni przyjęli programy profilaktyczne GOPS-u i sprawozdanie z jego działalności za rok ubiegły. Podjęta została również uchwała o podwyżce wynagrodzenia dla pani wójt. Dyskutowano m.in. o wsparciu dla Niepublicznej Szkoły w Owadowie, funduszu sołeckim i złym funkcjonowaniu spółki wodnej. czytaj więcej

1

Warsztaty zdobienia pisanek wielkanocnych

23 marca 2015

Warsztaty zdobienia pisanek wielkanocnych to kolejne przedsięwzięcie zorganizowane z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji wsi Bartodzieje. W zajęciach, które miały charakter integracji międzypokoleniowej wzięło udział ponad 20 uczestników. Wszyscy pod czujnym okiem instruktorki, pani Marii Ostrowskiej uczyli się jak „pisać” jaja woskiem, farbować je i zdejmować wosk, tworząc oryginalne wzory.

Wojciech Ćwierz czytaj więcej