Jesteś tutaj: strona główna

Aktualności

mikołaj i kino 017

Mikołajki u „Skrzatów”

7 grudnia 2017

Na spotkanie z najprawdziwszym Świętym Mikołajem dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Skrzat” czekały przez cały rok. Wyjątkowy gość nie zawiódł i przywiózł worek prezentów. Każdy przedszkolak otrzymał upominek i pozował do wspólnej fotografii. Śmiechu i radości było co nie miara. Maluszki śpiewały piosenki i tańczyły ze św. Mikołajem. Dodatkową mikołajkową atrakcją był wyjazd do Radomia, do kina Helios, na film pt. „Pierwsza gwiazdka”. Dzieci pełne wrażeń i uśmiechu pojechały do kina pociągiem, dla niektórych był to pierwszy raz, kiedy podróżowały takim środkiem lokomocji.
.
Małgorzata Smyrda czytaj więcej

20171205_183327

Święto teatru i wolontariatu w Jastrzębi

W dniu 5 grudnia w świetlicy wiejskiej w Jastrzębi spotkali się uczestnicy projektów „Seniorzy na Scenie” i „Wolontariat na 60+”. Pierwsze zadanie zrealizowało Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Jastrzębia „Gościniec”, organizując cykl zajęć teatralnych dla seniorów. Drugi projekt, którego celem jest promocja i rozwój wolontariatu, wykonały wspólnie dwa stowarzyszenia – jastrzębski „Gościniec” i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
..
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

WP_20170120_10_54_43_Pro

II tura pomocy żywnościowej

W dniu 8 grudnia (piątek) w godzinach od 10.00 do 16.00 w świetlicy wiejskiej w Bartodziejach wydawana będzie żywność dla osób objętych wsparciem w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Podprogram 2017. Dystrybucja pomocy realizowana jest dzięki umowie zwartej przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje ze Związkiem Stowarzyszeń Radomski Bank Żywności.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

20171130_144700

III Gminny Dzień Seniora

2 grudnia 2017

Już po raz trzeci seniorzy z gminy Jastrzębia spotkali się, aby świętować Dzień Seniora. Uroczystość zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi. Spotkanie było okazją do wspólnej zabawy, a na scenie pojawiły się zespoły ludowe: Bartodziejaki, Owadowianki i Raz na Ludowo z Lesiowa. czytaj więcej

w (11)

Dzień Pluszowego Misia

28 listopada 2017

W poniedziałek 27 listopada dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Skrzat” w Bartodziejach obchodziły „Dzień Pluszowego Misia”. Z tej okazji maluchy miały okazję przynieść ulubionego pluszaka, który towarzyszył im przez cały uroczysty dzień. Wiele uśmiechu wzbudziło robienie opasek misia i malowanie twarzy. Uroczystym punktem całego misiowego programu było wykonanie tematycznej pracy plastycznej – misiowa buźka. Przedszkolaki poznały wiele zabaw, usłyszały kilka piosenek i wierszy związanych z misiem. W tym uroczystym misiowym dniu nie zabrakło słodkich niespodzianek – każde dziecko dostało „mało co nieco” oraz dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia. Za ufundowanie słodkości serdecznie dziękujemy Państwu Dabińskim.
.
Małgorzata Smyrda czytaj więcej

a (1)

Bartodziejskie Andrzejki 2017

27 listopada 2017

Sto pięćdziesiąt par z Bartodziej i okolic bawiło się w sobotnią noc z zespołem Gama Dance i kapelą Krzysztofa Rokicińskiego. Tak wyglądały tegoroczne Andrzejki w domu weselnym Amor w Bartodziejach. Zapraszamy do galerii zdjęć. czytaj więcej

opl

Nie dla wzrostu podatków i wprowadzenia opłaty adiacenckiej

23 listopada 2017

Na posiedzeniu komisji budżetowej w dniu 17 listopada radni gminy Jastrzębia jednomyślnie zdecydowali, że w roku 2018 stawki podatkowe pozostaną na obecnym poziomie. Radni bardzo negatywnie odnieśli się do projektu uchwały wprowadzającej opłatę adiacencką, będącej swoistym haraczem nakładanym na właścicieli nieruchomości. Opłata wnoszona byłaby w przypadku wzrostu wartości działek w związku z podziałem nieruchomości lub jej podziałem, ewentualnie na skutek wzrostu wartości działki po wybudowaniu urządzeń infrastruktury technicznej.
.
Wojciech Ćwierz czytaj więcej

3

Mali i duzi dla Szlachetnej Paczki

21 listopada 2017

Integracja międzypokoleniowa i wsparcie dla tegorocznej akcji „Szlachetna Paczka”, to cele jakie udało się osiągnąć podczas warsztatów rękodzielniczych zorganizowanych przez nasze stowarzyszenie w dniu 21 listopada, w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębi. Grupa kilkunastu seniorek i juniorek wykonała piękne ozdoby bożonarodzeniowe, które zostaną wręczone darczyńcom podczas finału „Szlachetnej Paczki”, ogólnopolskiego projektu charytatywnego, wspierającego rodziny żyjące w trudnej sytuacji materialnej.
.
Wojciech Ćwierz

czytaj więcej

kwad

Komputer w pracy liderów wiejskiej społeczności

19 listopada 2017

Jak wykonać zaproszenie, plakat, ulotkę, notatkę do prasy lub Internetu czy samodzielną prezentację multimedialną – tego uczą się uczestnicy projektu pn. „Lider pilnie poszukiwany” realizowanego od kwietnia 2017 roku przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Jastrzębia „Gościniec”. Zajęcia informatyczne stanowią ostatni blok szkoleniowy, a ich zakończenie planowane jest na początek grudnia. Projekt „Lider pilnie poszukiwany” współfinansowany jest ze środków Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Lokalnych. czytaj więcej

20171117_090959

Kolejny etap wieloletniej inwestycji drogowej

18 listopada 2017

Do końca listopada planowane jest zakończenie drugiego etapu zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi gminnej Bartodzieje – Olszowa – Wola Goryńska”. Tegoroczny zakres prac obejmuje wykonanie 731 metrów drogi o nawierzchni asfaltowej od Olszowy w kierunku Woli Goryńskiej. Pierwszy etap tej inwestycji zrealizowany został w roku 2015. Powstało wówczas ponad 2,6 km asfaltu, na odcinku od drogi powiatowej w Bartodziejach przez miejscowość zwaną Bródkiem, aż do połączenia z już istniejącą asfaltową drogą we wsi Olszowa. Warto przypomnieć, że realizacja tej inwestycji to w dużej mierze zasługa mieszkańców Bródka, którzy kilka lat temu zebrali znaczne środki finansowe na przygotowanie dokumentacji projektowej. Po zakończeniu tegorocznego etapu prac, do budowy pozostanie jeszcze ostatni odcinek drogi, stanowiący połączenie z drogą powiatową w Woli Goryńskiej. Środki na tę inwestycję zostały zabezpieczone w projekcie budżetu na 2018 rok.
.
Wojciech Ćwierz
czytaj więcej