Jesteś tutaj: Strona główna :: Ziemniaczany festyn w Dniu Nauczyciela

Aktualności

Ziemniaczany festyn w Dniu Nauczyciela

Podobnie jak rok temu Dzień Nauczyciela w Bartodziejach świętowany był rodzinnie i bardzo aktywnie. Po uroczystej akademii i ślubowaniu pierwszoklasistów uczniowie wraz z rodzicami, dziadkami i gronem pedagogicznym przenieśli się na boisko i wspólnie bawili na ziemniaczanym festynie.

Na dzieci czekały konkursy i zabawy, poczęstunek, a największą atrakcją była ciuchcia, którą przez kilka godzin oblegali najmłodsi. „Ziemniaczany Festyn” przygotowali wspólnie: dyrekcja szkoły wraz z gronem pedagogicznym, rodzice i klub seniora. Uczestnicy imprezy mogli spróbować potraw z ziemniaków, były miedzy innymi sałatki, porka, kopytka, frytki i wiele innych przysmaków, jak choćby pączki z… ziemniaków. W części rekreacyjnej dzieci bawiły się rywalizując w biegu w workach, poszukując ziemniaków zakopanych w piaskownicy i rzucając ziemniakami do celu.

Podczas spotkania w szkole wspólnie z przedstawicielami klubu seniora miałem zaszczyt złożyć życzenia pani dyrektor Dorocie August oraz wszystkim pedagogom z okazji Ich Święta, dziękując za codzienny trud i wyrozumiałość w pracy z dziećmi oraz zaangażowanie w pracę społeczną.

Wojciech Ćwierz