Jesteś tutaj: Strona główna :: Zebranie sprawozdawcze jednostki OSP w Bartodziejach

Aktualności

Zebranie sprawozdawcze jednostki OSP w Bartodziejach

W dniu 11 lutego 2017 roku strażacy z jednostki OSP w Bartodziejach spotkali się na corocznym zebraniu sprawozdawczym. W spotkaniu wzięli udział: pani Wójt Gminy Jastrzębia – Elżbieta Zasada, Komendant Gminny OSP w Jastrzębi – Jerzy Mróz oraz Prezes Gminny OSP w Jastrzębi  – Zbigniew Marciniak, który pełni również funkcję prezesa OSP w Bartodziejach.

Podczas zebrania druh Waldemar Wójtowicz dokonał podsumowania ubiegłorocznej działalności bartodziejskiej jednostki strażackiej. W 2016 roku strażacy uczestniczyli w trzech akacjach gaszenia pożarów, dwóch akcjach związanych z wypadkami drogowymi, a czterokrotnie brali udział w likwidacji skutków wichur, natomiast wyposażenie jednostki zostało wzbogacone o piłę motorową zakupioną ze środków budżetu gminy. W swoim wystąpieniu druh Waldemar Wójtowicz omówił również przygotowania do uroczystości 100-lecia jednostki OSP w Bartodziejach, która według wstępnych zamierzeń ma odbyć się w sierpniu.

Zabierając głos przedstawiłem działalność naszej jednostki w zakresie zaangażowania strażaków w miejscowe życie społeczne. Podobnie jak w latach ubiegłych w 2016 roku druhowie aktywnie współpracowali z panią sołtys Bożeną Kalbarczyk, środowiskiem szkoły, klubem seniora, bartodziejskim stowarzyszeniem i parafią w Lisowie. Druhowie wspierali m.in. wiosenną akcję sprzątania wsi Bartodzieje, organizację dystrybucji pomocy żywnościowej z Radomskiego Banku Żywności i byli współorganizatorami letniego festynu rodzinnego „Spotkajmy się w Świetlicy” oraz wspólnego spotkania wigilijnego. Dzięki ich zaangażowaniu udało się przeprowadzić remont budynku remizy, który dzięki wspólnemu wysiłkowi mieszkańców, wsparciu z budżetu gminy i pomocy darczyńców znów może służyć całej społeczności.

W zebraniu wzięli udział druhowie: Zbigniew Marciniak, Waldemar Wójtowicz, Mariusz Bulkowski, Krzysztof Kozłowski, Marcin Dróżdż, Grzegorz Kęska, Grzegorz Markowski, Tomasz Gospodarczyk, Andrzej Żołądkiewicz, Marcin Wieczorek oraz Jakub Sąpór, który podczas spotkania został przyjęty w szeregi jednostki OSP w Bartodziejach, a legitymację wręczył mu Komendant Gminny OSP w Jastrzębi – Jerzy Mróz.

Wojciech Ćwierz