Jesteś tutaj: Strona główna :: Wspólne spotkanie wigilijne strażaków i seniorów

Aktualności

Wspólne spotkanie wigilijne strażaków i seniorów

W tym roku tradycyjne wigilijne spotkanie strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartodziejach było wyjątkowe. W rodzinnej atmosferze wspólnie z naszymi druhami w uroczystości zorganizowanej w świetlicy wiejskiej wzięli udział członkowie klubu seniora i wielu zacnych gości.
.
Wojciech Ćwierz

W spotkaniu wzięła udział pani Elżbieta Zasada – wójt gminy Jastrzębia, ksiądz proboszcz Czesław Sobolewski i ksiądz Jan Godek z parafii w Lisowie, pani Dorota August – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Bartodziejach, druh Jerzy Mróz – komendant gminny OSP w Jastrzębi, pani Bożena Kalbarczyk – sołtys wsi Bartodzieje oraz pani Małgorzata Smyrda reprezentująca Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Skrzat”.

Uczestników spotkania powitał druh Zygmunt Wójtowicz – Naczelnik OSP w Bartodziejach. Następnie ksiądz Czesław Sobolewski w słowach skierowanych do wszystkich zgromadzonych nawiązał do czasu adwentu, przypomniał o istocie Świat Bożego Narodzenia, abyśmy pamiętali, że to Bóg przychodzi do nas w Maleńkiej Dziecinie, niosąc miłość i dobro. Zebranym życzenia złożyła również pani wójt Elżbieta Zasada. Wspólnie z zespołem „Bartodziejaki” odśpiewano kolędy, po czym wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnego stołu. Na zakończenie każdy uczestnik wigilijnego spotkania otrzymał świąteczny upominek od zarządu naszego stowarzyszenia w postaci kalendarza na 2017 rok ze zdjęciem zespołu „Bartodziejaki”.