Jesteś tutaj: Strona główna :: Strażacy z Jastrzębi wśród najlepszych w powiecie

Aktualności

Strażacy z Jastrzębi wśród najlepszych w powiecie

W niedzielę 21 czerwca nad zalewem na Borkach w Radomiu odbyły się II Powiatowe Zawody Strażaków Ochotników w Ratownictwie Medycznym. Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębi rywalizując w gronie kilkunastu zespołów zajęła III miejsce.

W nagrodę za zdobycie miejsca na podium druhowie z OSP w Jastrzębi otrzymali torbę medyczną w standardzie R1, o wartości kilku tysięcy złotych, co z pewnością wpłynie na podwyższenie standardu prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych. Niewątpliwy sukces naszych strażaków potwierdza wysoki poziom ich wyszkolenia i jest gwarancją bezpieczeństwa mieszkańców w sytuacji zagrożeń, które co raz częściej zdarzają się na terenie naszej gminy.

10

Niestety w ciągu ostatnich miesięcy w naszej gminie pojawiają się głosy osób bardzo negatywnie nastawionych wobec jednostek OSP, głosy trafiające na podatny grunt taniego populizmu. Słyszy się nawet sugestie likwidacji strażackich jednostek. Szkoda, że ludzie tak bardzo krytyczni wobec strażaków nie potrafią docenić ich szlachetnej i odpowiedzialnej pracy, dorobku i tradycji sięgającej niemal stu lat. Szczególnie krzywdzące jest szkalowanie ludzi, którzy przez kilkadziesiąt lat pracowali dla swojego środowiska, a dziś odmawia się im prawa do tego co tworzyli pracą własnych rąk.

OSP w Jastrzębi na Facebooku >>>

Wojciech Ćwierz