Jesteś tutaj: Strona główna :: Rodzinnie, radośnie i kolorowo na festynie w Bartodziejach

Aktualności

Rodzinnie, radośnie i kolorowo na festynie w Bartodziejach

Wyjątkowa rodzinna atmosfera, zabawy, konkursy, występy artystyczne uczniów i seniorów, pyszne domowe jadło, barwne i uśmiechnięte Klaudyny, wielka dmuchana zjeżdżalnia, muzyka kapeli ludowej i zabawa taneczna z didżejem – tak wyglądał nasz sobótkowy festyn zorganizowany przez  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje wspólnie ze dyrekcją, gronem pedagogicznym i radą rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Bartodziejach oraz miejscowym Klubem Seniora. Impreza została dofinansowana z budżetu gminy Jastrzębia, a pomoc finansowa i rzeczowa sponsorów pozwoliła na wzbogacenie programu o dodatkowe atrakcje.
.
Wojciech Ćwierz

SMAKOŁYKI, WYSTĘPY I INNE ATRAKCJE

Na najmłodszych czekała wielka dmuchana zjeżdżalnia. Miłośnicy muzyki ludowej bawili się przy kapeli Zdzisława Kwapińskiego, a wieczorem była dyskoteka z didżejem. Pyszne domowe jadło dla uczestników festynu przygotowały panie z klubu seniora i rady rodziców. Wszyscy chętni mogli spróbować ciasta, kapusty z grochem, grochówki, pierogów i innych smakołyków. Dzieci bawiły się doskonale z grupą animatorów społecznych – klaunów „Klaudnyny”. Było malowanie twarzy, balonowe zwierzątka, bańki mydlane, konkursy plastyczne i zabawy zręcznościowe. Na scenie swoje talenty prezentowali uczniowie z Bartodziej, Jastrzębi i Wsoli oraz seniorzy z zespołu „Bartodziejaki”

KONKURSY I NOWY PLAC ZABAW

Były też konkursy z wiedzy o gminie, obrzędach sobótkowych oraz na najpiękniejszy wianek. Poprowadziły je panie nauczycielki. W konkursach wzięło udział kilkunastu uczniów, na których czekały cenne nagrody rzeczowe. Festyn był także okazją do uroczystego otwarcia przyszkolnego placu zabaw, którego budowa zakończyła się kilka tygodni temu. Inwestycja została zrealizowana przez gminę Jastrzębia z udziałem unijnej dotacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W uroczystości wzięli udział: wójt gminy Jastrzębia Zdzisław Karaś, proboszcz parafii w Lisowie ksiądz Czesław Sobolewski, dyrektor szkoły w Bartodziejach Dorota August oraz działacz samorządowy od lat współpracujący z naszym stowarzyszeniem Bogumił Ferensztajn.

NIEPOWTARZALNA, RODZINNA ATMOSFERA

Mimo że pogoda nie była tego dnia najłaskawsza, a słońce ledwie kilka razy próbowało wyjść zza chmur, na boisku zgromadziła się znaczna grupa mieszkańców Bartodziej, Olszowy i okolicznych wsi. Liczne grono osób zaangażowanych w organizację sobótkowej imprezy i goście, którzy nas odwiedzili, zgodnie podkreślali, że tegoroczny festyn, mimo że nieco skromniejszy niż w roku ubiegłym, był wyjątkowo udany za sprawą szczególnej, rodzinnej atmosfery i poczucia wspólnoty wszystkich jej uczestników.

 

Za okazaną pomoc składam serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom i sponsorom. Szczególnie gorąco dziękuję mieszkańcom wsi Bartodzieje i Olszowa, całemu środowisku szkoły w Bartodziejach, seniorom, strażakom i wszystkim, którzy wspólnie przyczynili się do sukcesu tegorocznego festynu.

Wojciech Ćwierz