Jesteś tutaj: Strona główna :: Przetargi na drogi gminne

Aktualności

Przetargi na drogi gminne

Urząd Gminy w Jastrzębi ogłosił trzy przetargi na inwestycje drogowe uchwalone przez Radę Gminy Jastrzębia w budżecie na rok 2015. Największy odcinek o długości 2 652 metrów wykonany zostanie od drogi powiatowej w Bartodziejach do wsi Olszowa (Bródek). To inwestycja od lat oczekiwana przez mieszkańców, którzy bardzo aktywnie zaangażowali się w opracowanie dokumentacji technicznej, zbierając na ten cel poważne środki finansowe.
.
Wojciech Ćwierz

Dokumentacja projektowa została opracowana już w 2013 roku i obejmuje odcinek o długości ponad 4 km, aż do drogi powiatowej w Woli Goryńskiej. Niestety na wykonanie zadania nie udało się pozyskać dotacji na Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych i inwestycja nie weszła w fazę realizacji. W związku z wysokimi kosztami całej inwestycji zadanie zostało podzielone na dwa etapy, w bieżącym roku wykonany zostanie pierwszy odcinek, ten którego dotyczy ogłoszony przetarg.

Pozostałe dwa odcinki, na które ogłoszono przetargi, stanowią kontynuację ubiegłorocznych inwestycji w Woli Owadowskiej (1265 metrów) i łącznik Wola Goryńska – Wolska Dąbrowa (754 metry). Na obydwu odcinkach w 2014 roku położony został tłuczeń.

 

Zdjecie0392

Droga na Bródku latem

DSCF0442

Droga na Bródku zimą