Jesteś tutaj: Strona główna :: Otwarcie świetlicy w Goryniu

Aktualności

Otwarcie świetlicy w Goryniu

Remont świetlicy w Goryniu wykonany został w 2014 roku, w poprzedniej kadencji władz samorządowych. Na ten cel z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pozyskane zostało 161 597 tysięcy złotych. W bieżącym roku ze środków budżetu gminy Jastrzębia do świetlicy zakupione zostały meble i wyposażenie kuchni.

Świetlica w Goryniu ma charakter wielofunkcyjny. Służy jako remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, a jednocześnie jest obiektem dostępnym dla mieszkańców, jako miejsce organizacji okolicznościowych imprez i zebrań wiejskich.

W uroczystym otwarciu świetlicy w dniu 16 czerwca wzięła udział pani Wójt Elżbieta Zasada, radni, przedstawiciele wszystkich jednostek OSP w terenu gminy Jastrzębia wraz z kapelanem OSP w Jastrzębi ks. Grzegorzem Stańczakiem oraz liczne grono mieszkańców Gorynia. Poświęcenia obiektu dokonał ks. Grzegorz Murawski – proboszcz parafii w Goryniu.

Pani Wójt Elżbieta Zasada podziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do remontu i wyposażenia świetlicy, podkreślając wyjątkowe zasługi radnej z Gorynia, pani Marzeny Gruszczyńskiej. Pani Wójt wyraziła nadzieję, że odnowiony obiekt będzie przez długie lata służył całej miejscowej społeczności, a na ręce Naczelnika OSP w Goryniu, druha Sławomira Sochaja wręczyła upominek w postaci zegara.  

Po symbolicznym przecięciu wstęgi pani sołtys Hanna Cencelewicz zaprosiła wszystkich uczestników uroczystości na poczęstunek.