Jesteś tutaj: Strona główna :: „Od kosedera do oberka – spotkania sąsiedzkie”

Aktualności

„Od kosedera do oberka – spotkania sąsiedzkie”

Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Jastrzębia „Gościniec” zaprasza na pierwsze spotkanie sąsiedzkie pn. „Żniwa z kosederem” organizowane w ramach projektu „Od kosedera do oberka” – spotkania sąsiedzkie. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniu 19 września 2021 r. (niedziela) o godz. 17. na placu zabaw w miejscowości Wólka Lesiowska. 

Do organizacji spotkania przyłączyli się Sołtyska, Radna, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi, Wójt Gminy Jastrzębia, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje oraz mieszkańcy miejscowości. Zaproszeni goście mogą liczyć na to, że się dowiedzą co to jest koseder, na miłe pogawędki sąsiedzkie, konkursy wiedzy związanej z pracami polowymi, degustację przepysznych potraw tradycyjnych, muzykę „od ucha” oraz niezwykły klimat radości, gościnności i życzliwości. 

Wydarzenie współfinansowane jest  ze środków na inicjatywę społeczną w ramach projektu „Mazowiecka Aktywacja- konkurs grantowy dla lokalnie działających” – edycja 2021, który stanowi zadanie publiczne Województwa Mazowieckiego z obszaru „Działalność na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3, w zakresie określonym w art. 4 ust.1 pkt 1- 32a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie”.