Jesteś tutaj: Strona główna :: Kto startuje w wyborach

Aktualności

Kto startuje w wyborach

W listopadowych wyborach samorządowych w gminie Jastrzębia wybierać będziemy wójta oraz radnych gminy, powiatu i sejmiku województwa. Termin zgłaszania chętnych na radnych mija 7 października, a kandydaci na wójta mają czas na rejestrację do 17 października. W wyborach wystartuje obecny wójt Zdzisław Karaś, będą też inni kandydaci, wśród nich kandydatka wystawiona przez Prawo i Sprawiedliwość.

Reprezentantka PIS ubiegającą się o stanowisko wójta to Elżbieta Zasada.

Jej sylwetka została przedstawiona w wywiadzie w Kozienickim Tygodniku OKO (nr 269/34) s. 8. >>>

Jak czytamy w artykule, Elżbieta Zasada na co dzień jest pracownikiem Wydziału Informatyki i Matematyki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu i jak napisano jako pierwsza kobieta w historii Gminy Jastrzębia kandyduje na stanowisko wójta gminy.

O programie kandydatki możemy dowiedzieć się nieco więcej z dalszej części wywiadu. Jej pomysły skupiają się wokół czterech filarów:

  • Przyjazny urząd i przyjazne sołectwa;
  • Pomoc rodzinie, osobom niepełnosprawnym, starszym i samotnym;
  • Wzmacnianie przedsiębiorczości i poprawa infrastruktury;
  • Ożywienie działalności kulturalnej, rekreacyjnej i sportowej

Elżbieta Zasada marzy, abyśmy stawali się społecznością coraz bardziej obywatelską, troszczącą się o wspólne dobro i mającą poczucie odpowiedzialności za nie. Chce zmian na lepsze dla nasz wszystkich.

 

Komentarz:

Elżbieta Zasada to pierwsza osoba, która publicznie deklaruje start w wyborach na wójta gminy Jastrzębia jako kontrkandydatka urzędującego Zdzisława Karasia. Reprezentuje struktury partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość, a więc znaczącej siły w naszym regionie, która bezwzględnie ma największe poparcie w wyborach parlamentarnych. Czy to poparcie przełoży się na kandydatkę PIS w wyborach samorządowych tego dowiemy się po przeliczeniu głosów w dniu wyborów.

I mała uwaga do sztabu wyborczego odpowiedzialnego za materiały marketingowe kandydatki PIS. Na początek zdarzyła się Państwu wpadka, taki mały falstart. W „historii Gminy Jastrzębia” były już dwie kobiety startujące na stanowisko wójta. W pierwszych bezpośrednich wyborach wójta w 2002 roku wystartowały dwie panie. Wśród nich osoba z wieloletnim doświadczeniem samorządowym, która pełniła m.in. funkcję przewodniczącej rady gminy i radnej powiatu radomskiego.

Wystarczy kliknąć >>>

Wojciech Ćwierz

kobieta-wojt