Jesteś tutaj: Strona główna :: Integracja pokoleń przy facebooku

Aktualności

Integracja pokoleń przy facebooku

Grupa uczniów ze szkoły w Bartodziejach i seniorzy z miejscowego klubu biorą udział we wspólnym projekcie integracyjnym „Taniec łączy pokolenia” finansowanym z rządowego Programu Aktywizacji Osób Starszych. Poza nauką tańca w ramach projektu odbywają się zajęcia komputerowe i warsztaty artystyczne. Pierwsze zajęcia w pracowni komputerowej już za nami.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje uzyskało wsparcie z rządowego programu, którym dysponuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. To dla nas wielki sukces i ogromna satysfakcja, bo konkurencja w tym roku była wyjątkowo duża. Na prawie 1300 wniosków złożonych przez organizacje z całego kraju pomocą objętych zostało tylko 205, a nasz projekt zajął wysokie 22 miejsce. Zajęcia w szkole w Bartodziejach zaczęły się w czerwcu i potrwają do połowy listopada. Dzieci i seniorzy będą uczestniczyć w zajęciach tanecznych, informatycznych i warsztatach artystycznych. W lipcu odbyła się wycieczka krajoznawcza na Mazury, a w grudniu planowany jest wyjazd do jednego z warszawskich teatrów.

 

Szczególnie ważne, że z programu skierowanego do osób starszych udało się zdobyć środki na sfinansowanie zajęć pozalekcyjnych dla uczniów. Było to możliwe poprzez wpisanie do naszego projektu działań o charakterze integracyjnym wspólnym dla młodego i starszego pokolenia. W ten sposób wspieramy gminę w zapewnieniu dodatkowej oferty dla uczniów naszej szkoły.