Jesteś tutaj: Strona główna :: Kolejna tura pomocy żywnościowej

Aktualności

Kolejna tura pomocy żywnościowej

6 kwietnia do 150 mieszkańców wsi Bartodzieje i okolic, skierowanych przez ośrodki pomocy społecznej trafiła kolejna dostawa żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa – Podprogram 2017. Dystrybucja pomocy realizowana jest dzięki umowie zwartej przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje ze Związkiem Stowarzyszeń Radomski Bank Żywności. Za organizację piątkowej akcji dziękuję wolontariuszkom i wolontariuszom.
.
Wojciech Ćwierz

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

W ramach programu osoby najbardziej potrzebujące będą korzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających.

Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej przekazywana jest osobom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (tj. 1268 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1028 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie Skierowania wystawionego przez pracownika socjalnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społeczne

Każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, dostanie w nich m.in. następujące produkty: groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, gulasz wieprzowy z warzywami, szynka drobiowa,  szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, cukier biały, olej rzepakowy.