Jesteś tutaj: Strona główna :: Rozpoczęliśmy współpracę z Radomskim Bankiem Żywności

Aktualności

Rozpoczęliśmy współpracę z Radomskim Bankiem Żywności

W dniach 19 – 20 października na terenie posesji nr 16 w Bartodziejach wydane zostało 5 ton papryki. Bezpłatna dystrybucja papryki prowadzona jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji wsi Bartodzieje dzięki współpracy z Radomskim Bankiem Żywności. Papryka przekazywana jest organizacjom charytatywnym za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego na podstawie przepisów Unii Europejskiej ustanawiających nadzwyczajne środki wsparcia dla producentów owoców i warzyw objętych rosyjskim embargiem. Nowa umowa zawarta pomiędzy naszym stowarzyszeniem i bankiem żywności przewiduje objęcie pomocą mieszkańców gminy Jastrzębia i Jedlińsk. Poza dystrybucją owoców i warzyw wsparcie polegać będzie na przekazywaniu artykułów spożywczych osobom spełniającym kryterium dochodowe. Mieszkańcy obydwu gmin zainteresowani pomocą w postaci bezpłatnej żywności powinni zgłosić się do ośrodka pomocy społecznej w celu uzyskania skierowania, które należy następnie dostarczyć do zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji wsi Bartodzieje. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 515-245-763 lub 500-235-548 lub we właściwym GOPS-ie.

Osoby skierowanie przez ośrodki pomocy społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności w formie paczek żywnościowych z następującymi artykułami typu: makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, cukier biały i olej rzepakowy.

Pomoc żywnościowa w postaci paczek żywnościowych może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie).
.
Wojciech Ćwierz
.

dscf1251

dscf1257

dscf1261