Jesteś tutaj: Strona główna :: „Bartodziejaki” na występach w Głowaczowie

Aktualności

„Bartodziejaki” na występach w Głowaczowie

Wystawa Dorobku Regionalnego Ziemi Radomskiej to pierwsza tegoroczna impreza plenerowa z udziałem „Bartodziejaków”. W niedzielę 4 maja na obiekcie sportowym „Legionu” Głowaczów można było obejrzeć prezentację koni hodowców z regionu radomskiego, podziwiać występy zespołów ludowych i zwiedzać wystawowe stoiska.

Tym razem we wspólnym namiocie z „Bartodziejakami” prezentował się zespół ludowy „Stępocinaki” z Kowali. Obydwie grupy przygotowały regionalne ciasta i tradycyjne wiejskie potrawy. Nie brakowało chętnych do degustacji kilku rodzajów pączków, kryzysowych pierogów, gołąbków z kaszy gryczanej, kapusty z grochem, bigosu, czy swojskiego chleba ze smalcem.

Nasze panie wystąpiły na scenie, bawiąc festynową publiczność piosenkami i przyśpiewkami, przygotowanymi pod kierunkiem pani Alicji Siary. Widzowie oklaskiwali też panów z bartodziejskiego kabaretu „Wesoły Dziadek”, w nowym programie autorstwa Włodzimierza Wolskiego.

Zespół wokalny „Bartodziejaki” wystąpił w składzie: Jadwiga Janiszewska, Anna Kulińska, Danuta Rychel, Ewa Sąpór,  Lucyna Sąpór, Marianna Szczygieł, Henryka Świdzikowska, Elżbieta Świniarska i Krystyna Życka.

Kabaret „Wesoły Dziadek”: Włodzimierz Wolski, Wiktor Kluziński, Marian Kuliński, Józef Świdzikowski i Jan Świniarski.

Za zaproszenie do udziału w imprezie dziękujemy organizatorom: wójtowi gminy Głowaczów – Stanisławowi Bojarskiemu i Edmundowi Kordasowi – redaktorowi naczelnemu Tygodnika OKO.

Wojciech Ćwierz