Jesteś tutaj: Strona główna :: Akcja sprzątania wsi Bartodzieje 2016 – podsumowanie

Aktualności

Akcja sprzątania wsi Bartodzieje 2016 – podsumowanie

Wiosenne sprzątanie wsi Bartodzieje odbywa się od kilku lat z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje we współpracy z Urzędem Gminy w Jastrzębi. W tym roku akcja wypadła dokładnie w Światowym Dniu Ziemi, którego ideą jest promocja działań służących ochronie środowiska i promocja postaw proekologicznych.  .

Dzięki życzliwości pani wójt Elżbiety Zasady otrzymaliśmy worki oraz rękawice dla wszystkich uczestników akcji, a zebrane śmiecie zostaną odebrane przez pracowników urzędu gminy.

W akcji wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bartodziejach wraz z panią dyrektor Dorotą August i paniami nauczycielkami, druhowie z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, liczna grupa członków Klubu Seniora, pani sołtys wsi Bartodzieje Bożena Kalbarczyk oraz ksiądz Czesław Sobolewski proboszcz parafii w Lisowie. Dołączyli do nas również najmłodsi wolontariusze, wychowankowie niepublicznego punktu przedszkolnego „Skrzat”.

Efektem wspólnej pracy jest kilkadziesiąt worków wypełnionych śmieciami, zebranymi na terenie lasu zwanego „Zagajnikiem”. Śmiecie zniknęły z przydrożnych rowów i leśnych polan, gdzie od wielu lat znajdują się dzikie wysypiska.

Po zakończeniu sprzątania spotkaliśmy się przy ognisku na skraju lasu, obok posesji państwa Sadowskich. Na wszystkich uczestników akcji czekały kiełbaski i słodki poczęstunek oraz inne niespodzianki przygotowane przez gospodarzy.
.
Wojciech Ćwierz

Fot. M. Kuliński. W. Ćwierz