Jesteś tutaj: Strona główna :: Zebranie sprawozdawcze OSP w Bartodziejach

Aktualności

Zebranie sprawozdawcze OSP w Bartodziejach

Strażacy z OSP w Bartodziejach podsumowali ubiegłoroczną działalność jednostki i omówili plany na rok 2018. W spotkaniu uczestniczył bryg. Marcin Ziomek – dowódca JRG II w Radomiu, Jerzy Mróz – komendant gminny OSP w Jastrzębi oraz pani Agnieszka Grzywacz z Urzędu Gminy w Jastrzębi. W roku 2017 bartodziejska jednostka świętowała stulecie swojej działalności. Podczas sierpniowej uroczystości poświęcony został nowy sztandar, a obchody strażackiego jubileuszu połączone zostały z rodzinnym festynem integracyjnym.

W roku 2017 strażacy z OSP w Bartodziejach dysponowani byli głównie do zabezpieczania miejsc zagrożeń oraz likwidacji skutków nawałnic, które wystąpiły w naszym regionie. Straż uczestniczyła również aktywnie w życiu miejscowej społeczności, wspierając działania miejscowych organizacji i wydarzenia inicjowane przez parafię w Lisowie.

IMG_2053

Jednym z głównych zadań na przyszłość dla jednostki jest dalsza poprawa stanu technicznego budynku, pełniącego funkcję remizy i świetlicy. Modernizacja świetlicy wykonana społecznie w 2016 roku przez strażaków przy wsparciu mieszkańców przywróciła możliwość jej użytkowania. Do końca roku 2017 uzupełnione zostało wyposażenie kuchenne oraz stoły i krzesła. Niestety wciąż nie został uregulowany stan prawny obiektu, co uniemożliwia przeprowadzenie wielu z planowanych działań remontowych.

IMG_2054

Bryg. Marcin Ziomek (pierwszy z prawej) przedstawił uczestnikom zebrania m.in. zasady ubiegania się o dotacje na zakup wyposażenia dla jednostek OSP oraz wyraził nadzieję, że druhowie ochotnicy włączą się aktywnie w tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.