Jesteś tutaj: Strona główna :: Współpracujemy z Radomskim Bankiem Żywności

Aktualności

Współpracujemy z Radomskim Bankiem Żywności

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje odpowiedziało na apel dyrektora Radomskiego Banku Żywności i zajęło się dystrybucją owoców i warzyw. Jabłka i marchew przekazali do banku producenci, których bezpośrednio dotknęło rosyjskie embargo na polskie towary.

Od kilku lat współpracujemy z radomskim bankiem, wspierając kilkadziesiąt rodzin z Bartodziej, Olszowy i okolic, dlatego bez wahania odpowiedzieliśmy na apel dyrekcji Radomskiego Banku Żywności. Mimo, że zainteresowanie owocami i warzywami nie jest tak duże, jak innymi darami, to uważamy, że nie wolno dopuścić aby żywność uległa zniszczeniu. Staramy się jednocześnie, aby pomoc trafiła właśnie tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

20140923_164126

Organizacja pomocy do dla naszego stowarzyszenia duże wyzwanie. Dary trzeba przewieźć z Radomia, a do tego potrzebny jest przynajmniej samochód dostawczy. Na szczęście zawsze możemy liczyć na pomoc zaprzyjaźnionych przedsiębiorców. Pozostaje jeszcze wypełnienie pliku dokumentów i dystrybucja darów na miejscu, wśród mieszkańców. To zadanie wykonujemy jako wolontariusze.

Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje