Jesteś tutaj: Strona główna :: Wspólne świętowanie Dnia Kobiet

Aktualności

Wspólne świętowanie Dnia Kobiet

Ponad 200 pań bawiło się w sobotę w domu weselnym „Amor” w Bartodziejach. Już po raz piąty wspólnie świętowano Dzień Kobiet na imprezie zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Bartodzieje. Jak zwykle nie zabrakło artystycznych wrażeń. Z nowym programem wystąpił kabaret „Wesoły Dziadek”, a do tańca przygrywała kapela Zdzisława Kwapińskiego.

Wśród pań, które zaszczyciły nas swoją obecnością były m.in.: Elżbieta Pietruszewska, prezes Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych Inspiracja z Jastrzębi, Walentyna Pawelec – radomska poetka i działaczka społeczna, Justyna Nowicka ze zwoleńskiego stowarzyszenia „Dziedzictwo i Rozwój”, Mariola Kopeć – kierownik jastrzębskiej filii Południowo-Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Jedlińsku, przedstawicielki Rady Gminy w Jastrzębi: Elżbieta Płatos z Owadowa, Barbara Tomalska z Kozłowa i Marzena Gruszczyńska z Gorynia. Przybyły również przedstawicielki szkół z terenu gminy Jastrzębia i policjantki z Komendy Miejskiej w Radomiu.

Na balu spotkały się różne środowiska i pokolenia. Liczną grupę stanowiły panie z Bartodziej i Olszowy, a wśród nich nie mogło zabraknąć Barbary Bartnik – sołtys naszej miejscowości. Na imprezę przybyły panie z wielu miejscowości z gminy Jastrzębia, a także Jedlińska, Kowali, Głowaczowa i Radomia.

 Tradycyjne bartodziejskie spotkanie z okazji Dnia Kobiet z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. To dla naszego stowarzyszenia duża satysfakcja i dowód, że wiele udało się nam wspólnie osiągnąć, zwłaszcza w zakresie integracji całego środowiska. Od kilku lat wspieramy i animujemy działalność klubu seniora i zespołu ludowego „Bartodziejaki”, współpracujemy z Publiczną Szkołą Podstawową w Bartodziejach i prowadzimy niepubliczny punkt przedszkolny. A impreza o charakterze integracyjnym, której przykładem jest coroczne świętowanie Dnia Kobiet to okazja do dobrej zabawy w gronie przyjaciół i możliwość prezentacji artystycznych dokonań naszych seniorów, którzy od kilku lat prowadzą kabaret „Wesoły Dziadek”. Kapela Zdzisława Kwapińskiego przygrywająca do tańca podczas sobotniego spotkania to wyjątkowy zespół, grający prawdziwą muzykę ludową, przy której doskonale bawią się młodsi i starsi. 

Oprawę medialną spotkania zapewnił pan Edmund Kordas, redaktor naczelny kozienickiego tygodnika OKO.

Za zorganizowanie uroczystości składam gorące podziękowania paniom i panom z klubu seniora oraz wszystkim osobom, które były zaangażowane w jej przygotowanie. Największe podziękowania kieruję w stronę Pana Mariana Kulińskiego, wiceprezesa naszego stowarzyszenia, koordynatora całego przedsięwzięcia.

Organizacja spotkania była możliwa również dzięki ludziom dobrej woli, którzy od wielu lat wspierają nasze działania. Za okazaną pomoc wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

Wojciech Ćwierz