Jesteś tutaj: Strona główna :: Spotkanie strażaków z jednostki OSP Bartodzieje

Aktualności

Spotkanie strażaków z jednostki OSP Bartodzieje

W sobotę, 22 lutego odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze jednostki OSP Bartodzieje. Korzystając z zaproszenia na spotkanie podziękowałem naszym druhom za zaangażowanie w pracę społeczną, współpracę ze środowiskiem szkoły i działaniami naszego stowarzyszenia. Wspólnie omówiliśmy tegoroczne plany, m.in. wspólną akcję sprzątania wsi oraz organizację festynu sobótkowego.
.
Wojciech Ćwierz

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartodziejach liczy obecnie 20 strażaków, w tym druhowie czynni to: Zygmunt Wójtowicz (naczelnik), Zbigniew Marciniak (prezes OSP w Bartodziejach i w gminie Jastrzębia), Waldemar Wójtowicz (sekretarz), Krzysztof Kozłowski, Grzegorz Markowski, Mariusz Bulkowski, Tomasz Gospodarczyk, Grzegorz Wójtowicz, Marcin Dróżdż i Andrzej Żołądkiewicz. Pozostała grupa to strażacy wspierający. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel zarządu gminnego OSP Jan Baran.

Omówienia rocznej działalności OSP Bartodzieje dokonał Waldemar Wójtowicz. Jak wynika ze sprawozdania wyjątkowo długotrwała zima i deszczowa wiosna w 2013 roku sprawiły, że w odróżnieniu od lat ubiegłych nie dochodziło do pożarów traw, w całym roku strażacy wzięli udział w 4 akcjach gaśniczych i kilkakrotnie brali udział w akcjach odśnieżania, zabezpieczania imprez, pokazach i innych uroczystościach. W 2013 roku jednostka wzbogaciła się o agregat prądotwórczy i inne wyposażenie pozyskane z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr II z Radomia, dzięki staraniom samych strażaków.

2

1