Jesteś tutaj: Strona główna :: Projekty :: w skrócie o projektach 2008 – 2013

Projekty

w skrócie o projektach 2008 – 2013

Od 2008 roku Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji wsi Bartodzieje realizuje projekty z dofinansowaniem budżetu gminy, województwa, fundacji wspierających organizacje pozarządowe oraz dotacji Unii Europejskiej.

logo stowarzyszenie bartodzieje

Zrealizowaliśmy wiele projektów, na które sami, dzięki własnym pomysłom pozyskaliśmy znaczne fundusze. Co więcej nasze projekty nie były jedynie zwykłymi kursami i szkoleniami, a każdy przyniósł wymierne efekty. W latach 2011 – 2013 w Bartodziejach zrealizowane zostało 5 dużych projektów sfinansowanych z unijnego programu „Kapitał Ludzki”. Większość funduszy, które pozyskujemy przeznaczane jest na wynagrodzenie specjalistów prowadzących szkolenia, wykładowców i trenerów. Jedynie część pieniędzy może być wykorzystana na zakup wyposażenia, pomocy naukowych, promocję i inne koszty organizacyjne. Ponadto po zakończeniu każdego projektu odbywa się szczegółowa kontrola, przeprowadzana przez instytucje pośredniczące w przekazywaniu unijnych dotacji.

 

Rok 2008

– integracja mieszkańców wsi Bartodzieje poprzez realizację projektu „Koalicja Pokoleń na Rzecz Promocji Sołectwa” sfinansowanego ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich

4

Rok 2009

– założenie klubu seniora dzięki realizacji projektu: „Klub Seniora jako alternatywna forma spędzania czasu wolnego”, którego adresatami byli mieszkańcy Bartodziej i Olszowy.

– oznakowanie atrakcji turystycznych wsi Bartodzieje i okolic – projekt sfinansowany z dotacji Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 

10 9

Rok 2010

– warsztaty kulinarne w ramach programu „Działaj Lokalnie” sfinansowane za pośrednictwem radomskiej fundacji „Arka”, ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

7

 

– organizacja świetlicy internetowej przy szkole w Bartodziejach dzięki dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej

 

8

 

Rok 2011

– zajęcia taneczne dla dzieci i seniorów w projekcie „Taniec Łączy Pokolenia” – sfinansowane z dotacji unijnego programu „Kapitał Ludzki” – działanie z zakresu integracji społecznej.

– zajęcia z zakresu prowadzenia pozarolniczej działalności zarobkowej w projekcie „Dziś rolnictwo, jutro agroturystyka” sfinansowane z dotacji unijnego programu „Kapitał Ludzki” – działanie z zakresu edukacji na obszarach wiejskich.

 

 

poklbart

 

Rok 2012 – 2013

– kurs języka angielskiego dla uczniów PSP w Bartodziejach i grupy osób dorosłych w projekcie „Nauka łączy pokolenia – edukacja w gminie Jastrzębia” sfinansowane z dotacji unijnego programu „Kapitał Ludzki” – działanie z zakresu edukacji na obszarach wiejskich.

– szkolenia komputerowe, fotograficzne, autoprezentacji i warsztaty rękodzieła w projekcie: „Integracja międzypokoleniowa – razem łatwiej” sfinansowane z dotacji unijnego programu „Kapitał Ludzki” – działanie z zakresu integracji społecznej.

– warsztaty z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej i warsztaty kulinarne w projekcie „Własna działalność gospodarcza – Twoją szansą na lepsze jutro” sfinansowane z dotacji unijnego programu „Kapitał Ludzki” – działanie z zakresu integracji społecznej.

 

6

 

 

Rok 2013

– warsztaty wokalne, kulinarne i inne zajęcia skierowane na aktywizację społeczną w ramach projektu: „Agroturystyka drogą do sukcesu”, będący kontynuacją tanecznego projektu z roku 2011. sfinansowane z dotacji unijnego programu „Kapitał Ludzki” – działanie z zakresu edukacji na obszarach wiejskich.

Więcej o naszych projektach:

– „Nasza Wieś Bartodzieje nr 1/2013

– projekty >>>