Jesteś tutaj: Strona główna :: „III Niedziela ze Zdrowiem” w Zwoleniu

Aktualności

„III Niedziela ze Zdrowiem” w Zwoleniu

Zwoleńskie stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” już po raz trzeci zorganizowało „Niedzielę ze Zdrowiem”. Tegoroczne spotkanie, w którym wzięło udział blisko 150 osób, odbyło się w niedzielne popołudnie 6 kwietnia w sali konferencyjnej Metrol w Zwoleniu w ramach szkolenia lokalnych liderów.Tym razem uczestnicy szkolenia wysłuchali wykładu przedstawicielek Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zwoleniu. Dr Teresa Kacperczyk – Baran przygotowała wykład „Choroby przenoszone przez kleszcze – czy jest to problem?”, Teresa Maksym mówiła nt. „Choroby przenoszone przez wektory – jako hasło przewodnie na Światowy Dzień Zdrowia”, Barbara Krawiec oraz Monika Makowiecka poruszyły temat szczepień ochronnych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie dr Emilii Pastuszko – Sokalskiej „Zagrożenia układu krążenia” oraz wykład Agnieszki Szymańskiej- Gunia „Higiena psychiczna, a zdrowie”. Zakończeniem „III Niedzieli ze Zdrowiem” była prezentacja na temat dietetyki Małgorzaty Giermasińskiej oraz Iwony Nędzi pt. „Czy wiesz co jesz?” Dużą atrakcją dla zebranych był pokaz Zumby w wykonaniu profesjonalnej trenerki fitness oraz tradycyjnie już – pyszny i zdrowy poczęstunek w stylu wellness.

 „III Niedziela ze Zdrowiem” była okazją do rozstrzygnięcia konkursu „Obszar LGD w legendach, wierzeniach i historiach mieszkańców”. Do biura LGD wpłynęło 34 prace spośród których komisja konkursowa w składzie: Pan Zbigniew Buczma, Pani Elżbieta Nowakowska oraz Pani Iwona Sałek wyłoniła zwycięzców:

 Miejsce I – Małgorzata Grabara (Zwoleń)

Miejsce II – Małgorzata Kosel (Iłża)

Miejsce III – Renata Pogorzelska- Wojtaszek (Policzna).

 Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody i upominki ufundowane przez Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój”. Wybrane historie już wkrótce zostaną wydane w publikacji „Obszar LGD w legendach, wierzeniach i historiach mieszkańców”.